آخرین اخبار
کد مطلب: 102893
گزارشي از خلف وعده دولت
آقاي رئيس جمهور،هر دو ماه يک سبد کالاي ملت کجا رفت؟+سند
تاریخ انتشار : 1394/07/16 09:43:12
نمایش : 1764
وزارت صنعت در 23 اسفند 92 وعده داد که از سال آينده شش سبد کالا توزيع مي شود، يعني هر دو ماه يکي، اما الان که بيش از يکسال ازوعده دولت گذشته حتي يک سبد کالا به اين صورت نيز توزيع نشده است.
به گزارش  سلام لردگان؛‌ به نقل از ايلام بيدار، پنجم آذرماه سال 92 بود که رييس جمهوري از اختصاص دو سبد کالايي به اقشار ضعيف و کم درآمد تا پايان سال خبرداد و اعلام کرد که دولت اعتبارات لازم براي اين کار را تامين کرده و از طريق وزارت صنعت، معدن و تجارت آن را به اجرا در خواهد آورد، به فاصله چندي محمد باقر نوبخت  معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهوري  از توزيع بسته حمايتي دولت در ماههاي بهمن و اسفند همان سال خبرداد و مشمولان و گروههاي هدف مورد نظر دولت براي دريافت اين سبد کالايي را افراد تحت پوشش کميته امداد و سازمان بهزيستي، مستمري بگيران دولت و بازنشستگان تامين اجتماعي اعلام کرد که اندکي بعد دانشجويان متاهل، خبرنگاران و طلاب نيز به اين گروه افزوده شدند.

توزيع سبد کالا دربهمن 92 به يکي از پرچالش ترين مشکلات دولت تدبير و اميد تبديل شد و نام سبد کالا،صفهاي طولاني را در ذهن مي آورد که در آن مردم براي دريافت يک کيسه ده کيلويي برنج، چهارکيلو گوشت مرغ، 800 گرم پنير بسته بندي، 1.8 کيلوگرم تخم مرغ و 1.8 کيلوگرم روغن مايع، با بي تدبيري دولت مجبور به اتلاف وقت خود در صف هاي طولاني شدند.

از شيوه نامناسب توزيع سبدکالا که با بي تدبيري انجام شد و تشکيل صف هاي طولاني که خوراک خوبي براي رسانه هاي غرب ايجاد کرد تا در تکميل سناريوي تحريم در القاي رسانه اي بحران اقتصادي در ايران موفق شوند و با نمايش صف هاي طويل مردم که براي کالايي ناچيز ساعت ها ايستادند و تحقير شدند، ايران بزرگ را تحقير کردند بگذريم، قول هاي مسئولان براي ادامه توزيع سبدکالا در آينده و در سال 93 که عملي نشد نيز جالب است.

وزارت صنعت در 23 اسفند 92 وعده داد که از سال آينده شش سبد کالا توزيع مي شود، يعني هر دو ماه يکي، اما الان که بيش از يکسال ازوعده دولت گذشته حتي يک سبد کالا به اين صورت نيز توزيع نشده است.

به نظر مي رسد معطوف شدن نگاه دولت به بحث هسته اي و غافل شدن از دغدغه مردم در خصوص معيشت از جمله علل ارائه نشدن سبد کالا باشد.

اين سبد در سال 93 و در استان ايلام هر چهار ماه يکبار توزيع شد و امسال نيز در سال 94 تنها يک مرحله آن اجرايي شده است.

حال بايد از مسئولان باتدبير دولت پرسيد چرا وعده دهند که توان اجراي آن را ندارند؟ وعده هر دو ماه يک سبد کالا که تاکنون که بيش از يک سال از آن گذشته چه شد؟

اگر همين وعده را دولت قبل مي داد و اجرايي نمي کرد، امروز اصلاح طلبان بنفش رنگ مطمئنا دولت را پوپوليست، دروغگو، عوام فريب و ... مي ناميدند.

 

انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس