آخرین اخبار
کد مطلب: 102898
۵ميليون تقاضاي شغل در راه است
يارانه ۴ميليون نفر ديگر قطع مي‌شود
تاریخ انتشار : 1394/07/18 11:11:39
نمایش : 1956
وزير کار با اعلام اينکه ۵ ميليون تقاضاي شغل با تاخير در راه بازار کار است، گفت: تاکنون يارانه ۲.۱ ميليون نفر قطع شده و اين کار براي ۴ ميليون نفر ديگر نيز انجام مي‌شود.
به گزارش  سلام لردگان؛‌ به نقل از راه دانا؛علي ربيعي در برنامه گفتگوي ويژه خبري شبکه دو سيما، مسئله اشتغال را پيچيده و فرابخشي دانست و گفت: اشتغال، اجماع و اهتمام ملي مي خواهد و بدون آن نمي توانيم برنامه خوبي درباره آن داشته باشيم.

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي اظهارداشت: در سال هاي پيش رو ۵ ميليون نفر متقاضي شغل جديد خواهند بود. وي با بيان اينکه بيش از ۵ ميليون نفر در آينده با تأخير وارد بازار ايران خواهند شد، افزود: بسياري از آنها فارغ التحصيلان دانشگاه ها و خانم ها هستند.

ربيعي ادامه داد: براي اينکه بتوانيم نيروهايي که الان قصد دارند وارد بازار شوند را سامان دهيم در سال هاي آتي بايد سالانه ۸۰۰ هزار شغل جديد ايجاد کنيم.   سال ۹۳ سيصد هزار نفر را از طريق مؤسسات کاريابي به واحدهاي مختلف براي کار معرفي کرديم که يکصد هزار نفرشان شغل پيشنهادي را به دلايل مختلف قبول نکردند.

وي به ايجاد ۷۳۵ هزار و ۶۸۳ شغل جديد در سال گذشته بر اساس دفترچه هاي صادر شده تأمين اجتماعي اشاره کرد و افزود: در همين مدت ۳۲۶ هزار ريزش شغل داشتيم که خالص ايجاد اشتغال بيش از ۴۰۰ هزار نفر بود.

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي افزود: ميانگين سن اشتغال به کار از ۲۸ سالگي به ۲۷ سالگي کاهش يافته است. ربيعي با اذعان به برخي اختلافات بين کارگران و کارفرمايان گفت: وقتي عرضه و تقاضاي نيروي کار در شرايط اقتصادي سخت مي شود، مسلما به کارگران فشار وارد خواهد شد.

ربيعي افزود: سال گذشته با تفاهم از ريزش ۲۳۷ هزار شغل جلوگيري کرديم. وزير کار با تأکيد بر سخت بودن شرايط حقوق بازنشستگان گفت: براي بهبود وضعيت معيشتي آنان در طي سه سال اخير ۶۵ درصد به حقوق بازنشستگان اضافه شده است هر چند که مي دانيم اين افزايش هم کفاف سختي زندگي آنها را نمي دهد.

ربيعي با نامناسب دانستن ورودي و خروجي درآمدها و هزينه هاي صندوق هاي بازنشستگي گفت: به همين خاطر مبحث صندوق هاي بازنشستگي در کنار بحران آب و محيط زيست از جمله اولويت هاي برنامه ششم قرار گرفته است.

وي همچنين در زمينه پرداخت يارانه ها با اشاره به سابقه اجراي آن افزود: در اجراي اين قانون در برخي موارد قانون اجرا نشد و همچنين پايگاه هاي اطلاعاتي مناسبي هم براي اجراي درست آن موجود نبود. با ساماندهي ۲۸ پايگاه اطلاعاتي انواع درآمدها، هزينه ها و دارايي ها، به جز حساب هاي بانکي يارانه بگيران را براي شناسايي افراد پُردرآمد بررسي کرديم.

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي افزود: تاکنون دو ميليون و يکصد هزار نفر به صورت قطعي از پرداخت يارانه حذف شده اند که ۸۰ درصد از حذف شدگان هيچگونه اعتراضي نداشتند. براي تحقق به مصوبه مجلس شوراي اسلامي بايد حدود ۴ ميليون نفر ديگر از پرداخت يارانه حذف شوند.

ربيعي با اشاره به انتشار نامه ۴ وزير به رئيس جمهور درباره بازار سرمايه گفت: پس از انتشار اين نامه بعضي از کاه، کوه  ساختند، عده اي از توهم اختلاف سخن گفتند و برخي هم تأکيد چهار وزير بر رکود را به عنوان شاخص معرفي کردند.

وي افزود: از اين دست نامه ها بارها نوشته شده اما چرا بايد از يک نامه طبيعي براي اينکه دولت به زمين بخورد سوء استفاده شود.   کل بورس ۵ درصد از کل اقتصاد را تشکيل مي دهد و من به خاطر نگراني از سهام کارگران در بورس اين نامه را امضا کردم اگر چه اين قدر بداخلاقي را تصور نمي کردم. اين نامه نشانگر رکود مزمن در کل کشور نبوده و نيست؛ بلکه معطوف به بازار بورس بود.

انتهاي پيام/ب
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس