آخرین اخبار
کد مطلب: 102943
قول هاي دولتمردان اقتصادي يازدهم؛
طلب يک ماهه مردم از سهم يارانه در جيب چه کساني است/ پول دستي يارانه بگيران به دولت
تاریخ انتشار : 1394/07/29 11:06:52
نمایش : 1539
با توجه به کاهش يارانه بگيران و کمتر شدن ميزان پرداختي يارانه ها چرا دولتمردان اقتصادي باز هم در پرداخت يارانه ها با تاخير مواجه هستند و سرنوشت پول ها در اين تاخير هاي واريزي چيست؟
به گزارش  سلام لردگان؛‌ به نقل از تهران نيوز، “يارانه مهرماه واريز و قابل برداشت شد” تيتري بود که روز گذشته در صدر اخبار رسانه هاي مختلف کشور قرار گرفت تا پنجاه و ششمين مرحله پرداخت يارانه از يارانه نقدي نيز محقق شود، موضوعي که اين روزها به نقل محافل خانوادگي و البته مسئولان کشور تبديل شده است.

يارانه مهر ماه در حالي به ازاي هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به حساب سرپرستان خانوار واريز شده که به نظر مي رسد در ماه جاري کمتر از ۷۴ ميليون نفر يارانه دريافت کرده باشند و اين در حاليست که تاکنون يارانه بيش از ۲ ميليون نفر قطع شده و بنابر گفته وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي بايد چهار ميليون نفر ديگر حذف شوند.
موضوع پرداخت يارانه طي عمر چند ساله خود حاشيه هاي مختلفي داشته است که مي توان به سخنان برخي از شخصيت ها در اين مورد اشاره کرد؛چندي پيش طيب نيا شب پرداخت يارانه را «شب مصيبت عظماي دولت» عنوان کرده بود، وزير نفت که علي الظاهر مسئول تامين پول يارانه است از تعبير «عذاب اليم» براي تامين پول يارانه استفاده کرد.
طيب نيا گفته بود که دولت ماهانه ۳ هزار و چند ميليارد تومان يارانه مي‌پردازد و شبهايي که قرار است يارانه بپردازيم، شب مصيبت عظماي دولت است و زنگنه نيز عنوان کرد بود جمع کردن پول يارانه ها «عذاب اليم» است.
بر اساس اين گزارش، حال با توجه به اينکه «شب مصيبت عظماي دولت» و «عذاب اليم» مهرماه ۹۴ نيز گذشت سوال جدي در اين ميان مطرح است و آن اينکه چرا با توجه حذف عده اي از صف پرداخت يارانه ها باز هم با تاخير در پرداخت ها مواجه هستيم.
موسي‌الرضا ثروتي، عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي يکي از افرادي است که به اين سوال پاسخ داده است.
وي درباره تأخير در پرداخت يارانه در ماه هاي اخير اظهار کرد: دولت يازدهم نيز مانند دولت گذشته قانون گريزي مي کند به طوري که بي توجهي به قانون هدفمندي يارانه ها باعث شده دولت براي پرداخت يارانه ها همواره با چالش مواجه باشد و کوتاهي دولت در حذف ۶ ميليون ثروتمند عامل اصلي تاخير در پرداخت يارانه ها است.


اين گزراش مي افزايد، طبق گفته نمايندگان مجلس و مسئولان دولتي مقصد دولت براي حذف يارانه بگيران ۶ ميليون نفر است که با حذف اين تعداد از ليست يارانه بگيران بيش از ۴ هزار ميليارد تومان به جيب دولت مي رود و طبق اعلام سازمان هدفمندي يارانه ها، يارانه نقدي مهر ماه با ۵ روز تاخير واريز شد که بنابراين تاخير در واريز يارانه ها از ابتداي سال ۹۴ تاکنون به يک ماه رسيد و به عبارتي ديگر دولت در سال جاري يک ماه يارانه را پرداخت نکرده است.
حال بايد ديد با توجه به کاهش يارانه بگيران و کمتر شدن ميزان پرداختي يارانه ها چرا دولتمردان اقتصادي باز هم در پرداخت يارانه ها با تاخير مواجه هستند و سرنوشت پول ها در اين تاخير هاي واريزي چيست؟.
انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس