آخرین اخبار
کد مطلب: 102995
دليل بيکاري 2.2 ميليون ايراني اعلام شد
تاریخ انتشار : 1394/08/14 11:25:46
نمایش : 1576
درحالي مسئولان آمار رسمي قاچاق در کشور را سالانه 22 ميليارد دلار اعلام مي کنند که بنا بر گفته رئيس سازمان تعزيرات حکومتي، به ازاي هر يک ميليارد دلار قاچاق، حدود 100 هزار نفر و در محموع 2.2 ميليون نفر به دليل قاچاق بيکار مي شوند.
به گزارش  سلام لردگان؛‌ به نقل از تسنيم، عليرضا جمشيدي رئيس سازمان تعزيرات حکومتي با حضور درکميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي،  ‌وجود دستگاه‌هاي موازي و متعدد براي رسيدگي به تخلفات حوزه بهداشت، درمان و دارو را از مشکلات جدي در اين عرصه خواند و افزود‌: دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب، سازمان تعزيرات حکومتي، سازمان غذا و دارو و اصناف و حتي سازمان نظام پزشکي، صلاحيت‌هاي موازي و پراکنده اي در  اين حوزه دارند.

وي گفت‌: از جمله مشکلات ديگر در رسيدگي به تخلفات اين حوزه، ناکارآمد بودن مجازات هاي اسلامي است به طوري که در برخي از موارد، قوانين مربوط به 60 سال پيش است و تاکنون بازنگري نشده است و در موارد ديگر جرائم متناسب و بازدارنده نيست، براي مثال گرانفروشي دارو در داروخانه ها در مرتبه نخست حداکثر تا 50 هزار تومان جريمه دارد.

رئيس سازمان تعزيرات حکومتي وضع فعلي کشف، صدور حکم و وصول محکوميت‌هاي قاچاق در کشور را غيرقابل قبول خواند و افزود: بنا بر برآوردها به ازاي هر 1 ميليارد دلار قاچاق، حدود 100 هزار نفر بيکار مي‌شوند؛ اين بدان معناست که حدود 2 ميليون و 200 هزار نفر فرصت شغلي از بين مي‌رود و وجود سيستم يکپارچه به خصوص در گمرک به کنترل پديده قاچاق کمک شاياني خواهد کرد.

جمشيدي درباره وضع تجهيزات پزشکي گفت: 80 هزار کالاي تجهيزات پزشکي در کشور توليد و يا وارد مي‌شود که گاهي در بيمارستان‌ها تا 10 برابر قيمت به فروش مي‌رسد و حتي کالاهاي ممنوعه که براي سلامتي انسان مضر است استفاده مي شود.

رئيس سازمان تعزيرات درباره آرايشگاه هاي زنانه نيز گفت: 20 هزار آرايشگاه زنانه بي مجوز و هزار و 34 آرايشگاه داراي مجوز وجود دارد که در اين مکان ها، مواد تقلبي و قاچاق استفاده مي شود.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس