آخرین اخبار
کد مطلب: 113383
حماسه 9دي از ديدگاه علماي اهل سنت؛
هدف فتنه گران تخريب دين بود/حماسه 9 دي نظام و انقلاب را در مقابل بدخواهان بيمه کرد
تاریخ انتشار : 1394/10/08 19:34:00
نمایش : 1986
تعدادي از علماي اهل سنت استان کرمانشاه در گفتگوهايي حماسه 9 دي ماه را پاياني بر تمام فعاليتهاي فتنه گران در کشور عنوان کردند.
به گزارش سلام لردگان؛‌ به نقل از ريوار، ملاعبدالله غفوري در گفت و گويي ضمن گراميداشت حماسه 9 دي اظهار داشت: در آستانه سالگرد فتنه آشوبگران سال 88 هستيم که جمعي نابخرد فريب نقشه هاي شوم آمريکا و اسرائيل را خوردند و عليه آرمانهاي نظام فتنه گري کردند.

 

 

امام جمعه شهرستان در ادامه گفت: اين فتنه و آشوب تا جايي پيش رفت که در عاشوراي همان سال به ساحت امام حسين (ع) و همه بزرگان دين توهين شد که با حضور دشمن شکن مردم ايران اسلامي و رهبري حکيمانه مقام معظم رهبري توطئه و فتنه طرح ريزي شده نقش برآب شد.

 

 

وي 9 دي را نشات گرفته از بصيرت، آگاهي و هوشياري مردمان ايران اسلامي دانست و افزود: حماسه 9 دي سبب شد تا توطئه‌هاي دشمنان اسلام و انقلاب براي هيشه نقش بر آب شود.

 

 

ملاعبدالله غفوري تصريح کرد:  درايت مقام معظم رهبري بصيرت و حضور مردم که حقيقتآ مردم دشمن را خوب شناختند و سره را از ناسره تشخيص دادند 9 دي را خلق کرد.

 

 

امام جمعه شهرستان در پايان افزود: بزرگترين درسي که از "9 دي" مي‌توان گرفت، درس ولايت‌مداري مردم بود. بايد قدردان اين مردم باشيم که در هرکجاي دنيا صداي غير انساني و غير خدايب بر مي خيزد آن را محکوم و در نطفه خاموش خواهند کرد.

 

 

خداوند در 9 دي ماه ملت ايران را از شر فتنه نجات داد

 ماموستا ملا عادل غلامي امام جماعت اهل سنت قصرشيرين  گفت: 9دي ماه را روز بزرگي در تاريخ جمهوري اسلامي ايران عنوان کرد و اظهار داشت: در اين روز خداوند با عظمت و بزرگي خود ملت ايران اسلامي را از شر فتنه گران نجات داد.

 

 

غلامي افزود: در طول چندين سال گذشته انقلاب همواره رهنمودهاي مقام معظم رهبري توانسته است با وحدت و انسجام ملت مسلمان ايران اهداف شوم فتنه گران را نقش بر آب کند.

 

 

امام جماعت اهل سنت قصرشيرين تاکيد کرد: وحدت و انسجام ميان تمامي مردم ايران را امري ضروري دانست و افزود: امروز وحدت ميان مذاهب اسلامي يک اصل ملي و نقشه راه است که بايد بر مبناي آن حرکت کنيم.

 

 

غلامي افزود: دشمنان نظام در سال 57 تمام تلاش خود را به کار گرفتند که انقلاب اسلامي به پيروزي نرسد اما درايت حضرت امام(ره) توانست تمامي مشکلات پيشرو را برطرف کند و با شروع رفراندوم انقلاب در 12 فروردين سال 58 اتحاد و اقتدار ملت ايران را در جهان به نمايش گذاشت.

 

 

وي خاطرنشان کرد: جوانان و تمامي ملت جمهوري اسلامي ايران پايبند به اصول و اخلاق شريعت اسلامي هستند و توطئه هاي فتنه گران  هيچگاه نمي تواند مسير حرکت نظام را تغيير دهد.

 

 

امام جماعت اهل سنت قصرشيرين با اشاره به فعاليت گروه هاي تروريستي داعش در منطقه افزود: اين گروه هاي تروريستي همچون گروهک هاي منافقين فتنه گراني هستند که قصد نابودي دين اسلام دارند و بي شک سرنوشت منافقين را دچار خواهند شد.

 

 

وي با بيان اينکه فتنه در اسلام دو نوع است افزود: فتنه گراني که از روي علم و آگاهي اقدام به فتنه انگيزي مي کنند براساس قوانين جمهوري اسلامي بايد مجازات شوند و کساني نيز که به دليل ناداني و ناآگاهي دست به چنين اقدامي مي زنند بي شک مجازات خاص خود را دارند.

 

 

وي با تاکيد بر اينکه فتنه گر در هرکشوري که اقدام به برهم زدن نظم و امنيت کند بايد مجازات شود افزود: قضات و تمامي مسئولين دستگاه قضا جمهوري اسلامي ايران افرادي با تقوا و عالم هستند و قطعا بهترين تصميم را در خصوص فتنه گران خواهند گرفت و حتي اگر ملت ايران نيز آنان را مجازات نکند بي شک در محضر خداوند مجازات خواهند شد.

 

 

جامعه اهل سنت اقدامات فتنه گران را همواره محکوم کرده است

 ملا رشيد ثنايي امام جماعت اهل تسنن شهرستان سرپل ذهاب گفت: در سال 88  فتنه گران سعي داشتند به نظام جمهوري اسلامي ضربه بزنند.

 

 

ملا رشيد ثنايي افزود: انتخابات سال 88 گوياي وحدت ملت ايران با وجود تمام اختلاف نظرها وديدگاه هاي مختلف بود و ملت هميشه بيدار ايران اسلامي با هوشياري تمام متوجه اين فتنه ها شده و در مقابل دسيسه هاي دشمنان ايستادند.

 

 

وي خاطر نشان کرد: مردم ايران نسبت به اعتقادات و مقدسات خود بسيار پايبند بوده و از حساسيت بسياري برخوردارند و جامعه اهل تسنن نيز تمام سران فتنه و اتفاقات آن سال را محکوم کرده و هتک حرمت به مقدساتي مانند عاشورا را از توطئه هاي بسيار ناپسند دشمنان مي دانند.

 

 

وي اذعان داشت: رفتارهاي غير اخلاقي و غير ديني که از برخي عاملان فتنه و برخي از طرفداران آنان رخ داد پس از مدتي مردم را منقلب و متوجه دسيسه هاي دشمنان کرد.

 

 

حماسه 9 دي نظام و انقلاب را در مقابل بدخواهان بيمه کرد

 

 ملا احمد براتي امام جمعه شهر ازگله   اظهار داشت: توهين به مقدسات ديني مسلمانان همواره و هميشه از نقشه هاي شوم کفار و منافقين بوده و چنانچه تاريخ را نگاه کنيم خواهيم يافت ايجاد آشوب و برهم زدن مراسمات ديني و تفرقه از کارها و امورات روزمره اين گروه ها است.

 

 

ماموستا براتي با اشاره به حماسه نهم دي اظهار داشت: حضور ميليوني مردم مسلمان در اين روز بار ديگر ميزان وفاداري مردم را به نظام اسلامي و انقلاب نشان داد و در واقع بار ديگر نظام و انقلاب را در مقابل بد خواهان بيمه کرد.

 

 

امام جمعه شهر ازگله همچنين خاطرنشان کرد: شيعه و سني براي دشمنان قسم خورده اسلام هيچ فرقي ندارد و هرگاه فرصتي پيش بيايد مي کوشند تا به مسلمانان ضربه بزنند و در واقع هتک حرمت روز عاشورا سال 88 نيز از اين گونه موارد است.

 

 

وي با اشاره به فعاليت گروه نو ظهر تروريستي به نام داعش در منطقه به نام اهل سنت گفت: يقينا هيچگاه اهل سنت اين گروه و فعاليت هايشان را قبول نمي کند و به شدت آن را محکوم مي کند چرا که فعاليت اين گروه در حال حاضر علاوه بر کشتار مردم بي دفاع باغث ايجاد موجي جديد در کشورهاي غربي بر عليه مسلمانان آن نقاط شده است.

 

 

بانيان فتنه با دين دشمني داشتند

عضو شوراي روحانيت اهل سنت  ضمن گراميداشت حماسه نهم دي ماه گفت: با وجود پشتوانه ها و حمايتهاي بسيار غرب از فتنه 88 به خصوص در عرصه رسانه اي و تلاش در جهت تعميم اين مسئله که اکثريت ملت ايران با فتنه گران همراه هستند، حماسه نهم ديماه حقيقت اندک بودن جمع فتنه گران را به جهانيان ثابت کرد.

 

 

 ملا هادي زکايي در ادامه افزود: حماسه اين روز به مبلغين دروغين غرب و کساني که سعي داشتند آتش فتنه را به نفع خود بسيار بزرگتر از حد واقعي آن نشان دهند فهماند که اکثريت ملت ايران هيچگاه در برابر توهين به اعتقادات ديني و مذهبي و تلاش براي از هم گسستگي وحدت ملي سکوت نخواهند کرد و با حمايت از رهبري در برابر اينگونه توطئه هاي فتنه انگيزانه با دستان خالي و نيروي اراده ديني خود ايستادگي خواهند کرد و اين سناريوها جايي در ميان مملکت اسلامي ما نداشته و نخواهد داشت.

 

 

ملا هادي زکايي تصريح کرد: حماسه 9 دي شکست سناريوي از قبل طراحي شده توسط دشمنان مملکت اسلامي و دست نشاندگانشان بود و حرکتي عظيم و دندانشکن در برابر دشمنان دين بود.

 

 

وي در ادامه تصريح کرد: ملت ايران اسلامي براي دفاع از اعتقادات، باورها و ارزش‌هاي ديني و ملي خود حماسه اي فراموش نشدني از قدرت اعتقادات ديني در برابر فتنه انگيزاني بود که قصد درهم پاشيدگي جامعه اسلامي را در سر مي پروراندند خلق نمودند.

 

 

زکايي خاطر نشان کرد: اين گونه حرکتهاي فتنه انگيزانه و تلاش براي اهانت به ارزشهاي ديني در هر عقيده و مذهبي که باشد محکوم است و بانيان اين امر که با اغفال جوانان و با شعارهاي رنگا رنگ و خام کننده که هيچ رنگ و بويي از الگوهاي جامعه اسلامي را در خود دارا  نيست و تنها الگوهايي مطرح شده از سوي دشمنان دين است. تلاشي  را براي مقابله با دين اسلام را در جامعه آغاز نمودند .

 

 

زکايي ادامه داد: بزرگداشت روز 9 دي تکريم روز وحدت ملي و انسجام اسلامي است و حفظ ياد و خاطره اين حماسه مي تواند نماد اتحاد براي مسلمين در برابر توطئه هاي دشمنان دين و چراغي براي آينده کشور در مقابله با فتنه هاي ديگر بوده و تابلويي عبرت آموز براي حاميان فتنه باشد که هيچ گاه نمي توانند با چنگ اندازي در باورهاي ديني وحدت مسلمين را خدشه دار نمايند.

انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس