آخرین اخبار
کد مطلب: 113416
پاسخ رهبر انقلاب به سوالي درباره کار اجرايي يا فرهنگي
تاریخ انتشار : 1394/10/19 11:09:48
نمایش : 1589
ولي امر مسلمين در پاسخ به سوال يک فرزند شهيد درباره انتخاب کار اجرايي يا کار فرهنگي، تاکيد کردند در هر کاري، ملاک، خط مستقيم انقلاب و توصيه هاي امام است.
به گزارش سلام لردگان؛‌ به نقل از شبکه خبر،  چندي پيش در يکي از ديدارها، فرزند شهيدي درباره اولويت انتخاب بين کار اجرايي و کار فرهنگي از حضرت آيت‌الله خامنه‌اي سؤال مي‌کند که پاسخ ايشان را در پي داشته است.

در اين ديدار فرزند شهيد از ايشان پرسيده است: پيش روي ما کارهايي اجرايي است مثلا در اداره‌اي مشغول شويم يا اينکه نه، بهتر است وارد کارهاي فرهنگي شويم؟
رهبر انقلاب به اين سؤال اينگونه پاسخ دادند:
«کار اجرايي عيبي ندارد، دولت اسلامي است، هر گوشه‌اش را آدم بگيرد يک کار است منتها کار اساسي عبارت است از هدايت. فرقي نميکند در دانشگاه؛ در محيط کار؛ يا در محيط اداري، در محيط طلبگي. امروز انگيزه‌ها و فعاليتهايي که در جهت خراب کردن ذهنيت انقلابي در کشور انجام ميگيرد کم نيست. ملاک خط مستقيم انقلاب، حرفهاي امام است. يعني نگاه کنيم ببينيم محکمات امام چيست؟ ... بايد ديد آن نقطه‌هاي اصلي که امام روي آنها تکيه کرده چيست... ببينيد چه چيزهايي کثيرالتکرار است، آنها  مي‌شود بيّنات امام...️ فرض بفرماييد مسئله‌ي مبارزه با استکبار. اين ديگر جزو چيزهايي است که از اول تا آخر فرمايشات امام به طور دائم تکرار شده است. اگر کسي آمد مبارزه‌ي با استکبار را انکار کرد يا کوچک شمرد، اين خب راه امام نيست، ديگر برو و برگرد ندارد، شوخي ندارد.»

کار فرهنگي يا اجرايي؟

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس