آخرین اخبار
کد مطلب: 124337
طب اسلامي/
توصيه هاي درمان سر درد
تاریخ انتشار : 1395/08/19 10:45:21
نمایش : 3621
از بين درمان ها بعضي درمان ها هستند که به خاطر عموميت و همه گيري، بيشتر مورد نياز مي باشند و دانستن موارد آن ها براي همه ضروري است.
به گزارش سلام لردگان؛ از بين درمان ها بعضي درمان ها هستند که به خاطر عموميت و همه گيري، بيشتر مورد نياز مي باشند و دانستن موارد آن ها براي همه ضروري است.

از جمله اين موارد، درمان هاي سر درد است.

علت هاي سر درد مي تواند متفاوت باشد. علت هايي از جمله گرمي و حرارت بدن، سردي بدن، تب، هيجان خون و… .

هر چند در مواردي که طولاني مي شود و حالت مزمن به خود مي گيرد شناخت طبع، کمک بسيار زيادي به حل مشکل و رفع بيماري مي کند اما به طور کلي درمان هايي که در طب اسلامي وجود دارد را خدمت شما عرض مي کنيم.

درمان اول: ريختن روغن کنجد در بيني

يکي از خوبيهاي طب اسلامي هميشه در دست رس بودن نسخه ها و يا حداقل موارد کمي آن مي باشد. روغن کنجد که امروزه متداول هم شده به تنهاي اين خاصيت را دارد که با چکاندن يکي يا دو قطره آن در بيني سر درد را تسکين ميدهد.

درمان دوم : ريختن روغن بنفشه در بيني

روغن بنفشه يکي از معجزات بي مانند طباسلامي است واگر بگويم به تنهايي يک داروخانه است بي راه نگفته ايم!

از جمله خواص اين روغن بي مانند تسکين سر درد است.

حال اگر اين دو درمان با هم تلفيق شوند يعني روغن بنفشه اي تهيه کنيم که با پايه کنجد تهيه شده باشد، درماني بسيار قوي خواهد بودکه ۹۰ درصد سر درد ها حتي مزمن را هم درمان مي کند.

البته از اين نکته نبايد غافل بود که اولا هر چه روغن بنفشه بهتر درست شده باشد و تعداد دفعات تعويض گل بنفشه بيشتر باشد ، روغن با کيفيت تر و قوي تري خواهيم داشت. و ثانيا معمولا اغلب سر درد ها همراه با غلبه صفرا هستند که براي درمان کامل و قطعي بيد از صفرابر هم استفاده شود.

ان شا الله به طور مفصل طرز تهيه روغن بنفشه را توضيح خواهيم داد تا همه شما بتوانيد به راحتي و به ميزان کافي از اين نعمت بي مانند تهيه کند.

درمان سوم : آب ولرم

آب ولرم را بايد از جمله تسکن دهنده ها و در عين حال درمان کننده هاي بسيار ساده و راحت دانست.

نکته قابل توجهي که بايد تذکر داده شود اين است که آب ولرم به آبي گفته مي شود که جوشيده باشد و ولرم شده باشد.

بي شک در تسکين دهنده بودن چاي امروزي که اين قدر روي آن تکيه مي شود آب ولرمي که پايه چاي مي باشد، نقش بسيار زيادي دارد اما متاسفانه با ترکيب آن با مواد مصنوعي و رنگ هاي شيميايي خواص اصلي آن کم شده بلکه تبديل به نوعي سم شده است !

 

در تسکين دردها خصوصا سر درد دعا هم تاثير خوبي دارد که به طور جداگانه بيان خواهد شد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس