آخرین اخبار
ورزشی
کد مطلب: 124745
در آستانه نوروز
جنس مغازه‌ها عالي، جيب‌ها همچنان خالي/ بهار، کابوس پدرها!
تاریخ انتشار : 1395/12/23 08:34:34
نمایش : 1423
چند روزي به عيد نوروز نمانده و مردم در تکاپوي آماده شدن براي سال نو هستند، زنان،مردان، دختران و پسران شيک‌پوش و اتوکشيده از کنارت رد مي‌شوند و هر کدام درپشت ويترين مغازه‌اي لختي درنگ مي‌کنند شايد چيز چشم‌گيري پيدا کنند.
به گزارش سلام لردگان؛ به نقل از جهانبين نيوز، عيد نوروز يکي از مهم‌ترين و اصلي‌ترين جشن‌هاي ايرانيان است که از ديرباز و از ايران باستان نسل به نسل منتقل شده است، اين عيد با تمام شدن زمستان و فرارسيدن بهار آغاز مي‌شود و نمايان‌گر آغاز سالي جديد و با عشق و محبت است، اين روزها با قدم زدن در بازار و خيابان‎ها بوي عيد را به مشام همگان مي‌رساند و مردم همه در تلاش هستند که سال خوبي را آغاز کنند و اين رسمي که از گذشته بوده و هنوز هم ادامه دارد.

از مدت‎ها قبل خانه‌تکاني‎ها شروع شده و مردم از نيمه اسفندماه خريد‎هاي خود را براي ايام نوروز آغاز مي‎کنند.

 

 

شب عيد، چهارشنبه‌سوري و خريد شب عيد، نرم نرمک پدر بايد دست به جيب شود و يک دست لباس نو براي عيد فرزند خود بخرد.

با فرارسيدن ايام عيد بازارهاي شهر شلوغ مي‌شود و همه راهي بازار و خريد و خالي کردن جيب آقاي خانواده مي‌شوند.

حال و هواي بازار امسال گويي چندان خوش نيست، مردمان نيز گويي براي مداواي اين حال خراب بازار پولي ندارند تا درد بازار را درمان کنند.

 

 

مردم امسال براي خريد عيد با جيب‌هاي خالي روانه بازار شده‌اند و بازارهاي شهرکرد رونق چنداني ندارد، مغازه‌ها به جاي پول‌هاي مردم ميهمان نگاه‌هاي مردم هستند.

در بازار امسال ديگر آن شور و شوق مردم براي خريد به چشم نمي‌رسد، ديگر از آن کودکاني‌که به دنبال لباس نو براي شب عيد بودند، خبري نيست.

نمي‌دانم شايد هنوز کودکان در خواب زمستاني هستند و والدين آنان به خاطر مراعات حال خراب بازار آنان را بيدار نکرده‌اند.

 

 

 

در جست و جوي بوي عيد و احوال‌پرسي از حال بازار روانه بازار شهرکرد شديم اما گويي بوي عيدي در کار نيست و هر چه هست بوي گراني و ناتواني مردم براي خريد به مشام مي‌رسد.

 

 
گزارش از فاطمه احمدي
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس