آخرین اخبار
کد مطلب: 124918
حفظ «امانت» در آراي مردم٬ از مصاديق حق الناس است
تاریخ انتشار : 1396/02/20 18:08:10
نمایش : 1822
چند روز ديگر تا شروع انتخابات پنجمين دوره شوراي اسلامي شهر وروستا و دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري باقي نمانده است...
به گزارش خبرنگار سلام لردگان؛ چندروز ديگر تا انتخابات پنجمين دوره شوراي اسلامي شهر و روستا و دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري باقي نمانده است، در تاريخ 16 ارديبهشت ماه 96 صلاحيت کانديداهاي شوراهاي اسلامي شهر و روستا اعلام شد و حالا نيز در آستانه تبليغات نامزدها مي باشيم و در بحث تاييد يا رد صلاحيت با همه اما و اگرها به هرحال نتيجه خوب يا بد اعلام شد؛ هر چند لزوم پردازش به صلاحيتها مي توانست در جهت شکوفايي روستا و شهر تأثير زيادي داشته باشد در هر صورت نيز انتخاب به مردم واگذار گرديد.
بايد با جديت به مقوله انتخاب فرد اصلح پرداخته شود و لزوم صيانت از آراي مردم، طبق بيانات مقام معظم رهبري (مدظله) حفظ امانت در آراي مردم از مصاديق حق الناس است .
معظم له فرمودند: يکي از ابعاد ديگر حق الناس بودن، حفظ امانت است؛ آن کساني که آراء را در اختيار دارند، آن کساني که آراء را مي شمرند، آن کساني که ثبت مي کنند و گزارش مي کنند، آن کساني که جمع مي بندند و خلاصه آن کساني که اداره ي صندوقها به عهده ي آنها است، بايد کمال امانت را رعايت کنند؛ يعني در اين زمينه ها اندک تخلفي، خيانت در امانت است.  

در بحث برگزاري انتخابات دو هيأت دخيل هستند، يکي هيأت اجراي و دوم هيأت نظارت.
هيأت هاي اجرايي وظيفه اجراي انتخابات را دارند و از هر گونه دخالت به نفع وله وعليه نامزدها بايستي مبري باشند و نگذارند اين حق الناس به گردن مجريان و به ذمه ايشان واقع شود و هرگونه طرفداري و جانبداري يعني صحه گذاشتن به حرف دشمن، مبني بر خيانت در آري ملت است.
مقوله انتخابات يعني شرکت دادن مردم در سرنوشت کشور، شهر و روستا و آباداني سرزمين و کشور ايران است .

اما هيأت نظارت نيز بايد از افراي مومن، امانتدار و دغدغه دار در جهت صيانت از آراء مردم باشد هر گونه تخلف وتقلب در انتخابات بايد توسط اين هيأت شناسايي، معرفي و نيز جلوگيري از هرگونه تخلف انتخاباتي به عهده اين هيأت مي باشد و به جد در جهت صيانت از آراء مردم بايد احتمام لازم را داشته باشند .
انتهاي پيام/ 630 ل
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس