آخرین اخبار
کد مطلب: 125368
سبک زندگي اسلامي
روش‌هاي جلوگيري از پوکي استخوان
تاریخ انتشار : 1396/09/11 08:25:40
نمایش : 1833
امام رضا(ع) در مورد حفظ توان استخوان‌ها و جلوگيري از پير شدن آن‌ها توصيه‌هايي دارند که از جمله آن مي‌توان به خوردن باقلا، برگ چغندر و ... اشاره کرد.
به گزارش خبرنگار سلام لردگان؛ به نقل از فارس از شهرکرد، سبک زندگي مفهوم تازه‌اي در زندگي امروزه ما نيست و طي قرن‌هاي اخير انسان‌ها و حتي حکومت‌ها تلاش زيادي کرده‌اند تا بر روي سبک زندگي خود و مردمان خود تأثير بگذارند.

سبک زندگي شامل علايق، نظرات و رفتارهاي انسان است که بر روي زندگي آينده او تأثير بسزايي دارد و مي‌توان گفت بهترين نوع سبک زندگي، سبک زندگي اسلامي است که در آن دستورات خداوند و ائمه(ع) در راستاي زندگي بهتر گنجانده شده است.

درمان بيماري‌ها يکي از مهم‌ترين دغدغه‌هاي بشر از ابتداي پيدايش زندگي بشر بوده است و امروزه يکي از بيماري‌هاي شايع در بين افراد جامعه دردهاي مفصلي است.

يکي از موضوعاتي که در طب الائمه(ع) مورد اشاره قرار گرفته راه‌هاي تقويت و استحکام استخوان‌هاي بدن است.

امام رضا(ع) در مورد حفظ توان استخوان‌ها و جلوگيري از پير شدن آن‌ها توصيه‌هايي دارند که از جمله آن مي‌توان به خوردن باقلا، برگ چغندر و ... اشاره کرد.

ايشان همچنين در بياني ديگر درخت انجير را شبيه‌ترين گياه به گياهان بهشتي دانسته‌اند و در خواص اعجاب‌انگيز اين ميوه بهشتي در تقويت استخوان‌هاي بدن مي‌فرمايد: انجير رطوبت بدن را از بين مي‌برد و استخوان را محکم کرده و مو را بر بدن مي‌روياند و درد را از بين مي‌برد و با وجود انجير نيازي به دارو نيست.

امام رضا(ع) در توصيه‌اي پزشکي در اين زمينه مي‌فرمايند: آب گرم، چنان‌چه آن را هفت جوش بجوشانى و از ظرفى به ظرف ديگر درآورى، تب را مي‌بَرَد و نيرو را به ساق پاها و قسمت پايين‌‏تر از مچ، سرازير مي‌کند.

انتهاي پيام/68026/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس