آخرین اخبار
کد مطلب: 125387
عضو کميسيون انرژي در گفتگو با دانا:
جلوي فساد را بگيريد مشکل بودجه حل مي‌شود/ دولت مي‌خواهد بابت خدماتي که به مردم مي‌دهد پول دريافت کند/ افزايش قيمت حامل هاي انرژي موضوعي نيست که به راحتي راي بياورد
تاریخ انتشار : 1396/09/22 09:41:50
نمایش : 1107
عضو کميسيون انرژي با تاکيد بر اينکه افزايش قيمت حامل هاي انرژي منجر به افزايش فقر در جامعه مي شود گفت: بودجه سال 97 بسيار بودجه انقباضي است و نسبت به سال گذشته نه تنها بيشتر نشده بلکه کاهش داشته است؛ نمايندگان هم در حال مطالعه بودجه هستند تا به يک جمع بندي برسند.
به گزارش خبرنگار سلام لردگان؛ هدايت الله خادمي، عضو کميسيون انرژي در گفتگو با خبرنگار اقتصادي شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ در خصوص افزايش قيمت حامل هاي انرژي اظهار داشت: اين موضوع تناقضي در لايحه بودجه به وجود آورده است؛ دولت در جايي براي تأمين منابع خود به ازاي خدماتي که به مردم مي دهد مي خواهد هزينه هايي را دريافت کند.

وي در ادامه افزود: نکته قابل توجه اين است که افزايش قيمت حامل هاي انرژي بر روي قيمت ساير کالاها هم تاثير مستقيم گذاشته و همه خدمات با جهش قيمت مواجه مي شوند.

عضو کميسيون انرژي با اشاره به رکود موجود در بازار عنوان کرد: در چند سال گذشته ميزان درآمد ها پايين آمده است و افزايش قيمت حامل هاي انرژي باعث به وجود آمدن تضاد طبقاني بيشتر و تبعيض در جامعه مي شود.

خادمي عنوان کرد: در شرايطي که کار نيست و کارخانه ها چرخشان از حرکت ايستاده است قاعدتاً افزايش قيمت ها منجر به رکود بيشتر و از بين رفتن شغل هاي ديگري مي شود که سرانجام مشکلات معيشتي و اقتصادي گريبان اقشار کم درآمد را مي گيرد.

وي همچنين گفت: در حال حاضر بسياري از کارخانه ها براي ادامه فعاليت خود نيازمند استفاده از حامل هاي انرژي هستند که با افزايش قيمت ها اين کارخانه ها هم مشکلات اقتصادي زيادي را مجبور هستند تحمل کنند و فشار اصلي در نهايت به کارگران مي آيد.

عضو کميسيون انرژي با تاکيد بر اينکه افزايش قيمت حامل هاي انرژي در شرايط کنوني سيکل معيوبي است عنوان کرد: اگر فرصت هاي شغلي زياد بود و مشکل بيکاري در جامعه نداشتيم، بخشي از درآمد ها به سمت حامل هاي انرژي رفته و افزايش قيمت ها مشکلي براي مردم ايجاد نمي کرد.

خادمي با تاکيد بر اينکه افزايش قيمت حامل هاي انرژي منجر به افزايش فقر در جامعه مي شود گفت: بودجه سال 97 بسيار بودجه انقباضي است و نسبت به سال گذشته نه تنها بيشتر نشده بلکه کاهش داشته است؛ نمايندگان هم در حال مطالعه بودجه هستند تا به يک جمع بندي برسند.

وي در ادامه خاطر نشان کرد: بحث افزايش قيمت حامل هاي انرژي موضوعي نيست که به راحتي راي بياورد ولي نمايندگان بايد موضوع کسري بودجه دولت را هم در نظر بگيرند که اين مساله هم کار را سخت تر مي کند.

عضو کميسيون انرژي با اشاره به سنگين شدن وزن دولت گفت: دولت تا حد زيادي توسعه پيدا کرده است و همين مساله هزينه هاي جاري آن را بالا برده است؛ منتهي راه کار اصلي براي افزايش درآمد دولت، ايجاد اشتغال در کشور و همچنين افزايش صادرات در کنار ورود توريست به کشور است.

خادمي با اشاره به فساد اقتصادي در برخي از نهادهاي دولتي و غير دولتي گفت: اگر بتوانيم جلوي اين فساد که در برخي از نهادها تنيده شده است را بگيريم تا حد زيادي از هدررفت بودجه جلوگيري مي شود؛ يکي از بهترين روش هاي افزايش بودجه دولت افزايش بهره وري است به طوري که در حال حاضر کار مفيد برخي ادارات به چند دقيقه در روز رسيده است.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس