آخرین اخبار
کد مطلب: 125396
سخنگوي فراکسيون مبارزه با مفاسد اقتصادي در گفتگو با دانا:
تدوين کنندگان برنامه بودجه 97 از سفره مردم خبر ندارند/ با تصويب بودجه 97 مردم از مجلس و دولت عبور مي کنند
تاریخ انتشار : 1396/09/25 12:00:35
نمایش : 1604
سخنگوي فراکسيون مبارزه با مفاسد اقتصادي با بيان اينکه همه مردم تهران زندگي‌شان مانند افراد شمال تهران نيست گفت: دولت ظاهراً از حاشيه شهرها و روستاييان خبري ندارد چرا که اکثر روستائيان و حاشيه نشينان با يارانه نقدي خود زندگي مي کنند.
به گزارش خبرنگار سلام لردگان؛ حسين مقصودي سخنگوي فراکسيون مبارزه با مفاسد اقتصادي در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ در خصوص لايحه بودجه 97 اظهار داشت: برنامه پيشنهادي بودجه ۹۷با برنامه پنج ساله دوره ششم و سياستهاي کلان کشوري و سياستهاي مقام معظم رهبري و اقتصاد مقاومتي عملي و کاربردي نبوده و از همين رو اجرايي نمي‌شود.

وي با بيان اينکه اين برنامه با عدالت ورزي فاصله زيادي دارد عنوان کرد: با اجراي لايحه بودجه 97، فاصله طبقاتي و فاصله بين فقرا و ثروتمندان زياد مي‌شود؛ آقاي رييس جمهور و وزرا و مجلسي ها ظاهرا با لايه هاي پايين جامعه که به گفته امام راحل صاحبين اصلي انقلاب هستند هيچ ارتباطي ندارند و از سر سفره هاي مردم خبري ندارند.

سخنگوي فراکسيون مبارزه با مفاسد اقتصادي با بيان اينکه همه مردم تهران زندگي‌شان مانند افراد شمال تهران نيست گفت: دولت ظاهراً از حاشيه شهرها و روستاييان خبري ندارد چرا که اکثر روستائيان و حاشيه نشينان با يارانه نقدي خود زندگي مي کنند.

مقصودي با اشاره به اينکه راي بالاي رقيب روحاني در انتخابات از شهرها و روستاها بود عنوان کرد: بي توجهي دولت يازدهم باعث شد تا مناطقي که مورد بي عدالتي واقع شده اند، به شخصي به جز روحاني راي بدهند، جناب رييس جمهور به مشاورين خود بگوييد از سوپر مارکتها و بقالان داخل پس کوچه هاي حاشيه شهر سري بزنند و ببينند که مردم با کارتهاي يارانه که در سوپر مارکتها امانت گذاشته اند زندگي روزمرگي خود را مي گذرانند.

وي در ادامه افزود: جناب رييس جمهور و همکاران در مجلس بدانند سفره هاي مردم رنگي از بوي نفت ندارد که بخواهد کم رنگ شود، چرا که مردم صورت خود را با سيلي سرخ نگه داشته اند؛ در نگارش برنامه بوده بايد به سياستهاي مقام معظم رهبري و امام راحل توجه عملي کنند که بارها تاکيدشان توجه به طبقات پايين جامعه بود.

سخنگوي فراکسيون مبارزه با مفاسد اقتصادي با بيان اينکه با حذف يارانه روستاهاي باقي مانده هم تخليه شده و از بين مي روند گفت: اگر حذف يارانه ها در مجلس تصويب شود قطعا بايد از سال آينده منتظر گروهي جديد از متحصنين حذف يارانه ها در جلو مجلس باشيم. کاش در در زمان تدوين بودجه از فرمايشات رهبري و برخي نظرات کارشناسي نمايندگان استفاده مي شد.

مقصودي ضمن تاکيد بر ايننکه با سياسي کاري، وعده دادن، شعارگرايي، توهين و خط خطي کردن عملکرد مديران قبل و مجلس پيشين راه به جايي نمي رود، گفت: رييس جمهور و نمايندگان بدانند که اين بودجه اگر تصويب شود زنگ خطري که براي دولت و مجلس مدتي است به صدا در آمده قطعا با شدت و خطرات بيشتري به صدا در مي آيد و قطعا آبرويي از دولت و مجلس باقي نمي‌ماند و هر دو از هم مي‌پاشند.

وي با بيان اينکه با تصويب اين بودجه مردم به دنبال دولت و مجلس ديگري مي روند عنوان کرد: برنامه بودجه از انسانيت، عدالت و يک دولت اسلامي مبتني بر عدالت و فقر زدايي به دور بوده و بيشتر بر اساس تجمل گرايي است. حذف يارانه ها با اين مدل و روش در کنار افزايش قيمت سوخت،آب، برق، گاز و... با مکتب امام و انقلاب فرسنگها فاصله دارد.

انتهاي پيام/ط

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس