آخرین اخبار
ورزشی
کد مطلب: 125437
رهبر انقلاب در ديدار مردم قم:
اگر مسئولان ضعف‌ها را برطرف کنند آمريکا هيچ غلطي نمي‌تواند بکند/ مطالبات صادقانه و بحق مردم از حرکات وحشيانه و تخريب‌گرانه يک گروه جداست
تاریخ انتشار : 1396/10/19 20:49:01
نمایش : 880
حضرت آيت الله خامنه اي با بيان اينکه انقلاب ريشه دشمن را از لحاظ سياسي در کشور کند، خاطرنشان کردند: همه‌ حرکاتي که دشمن در اين چهل سال در مقابل ما انجام داده است پاتک انقلاب است.
به گزارش سلام لردگان؛ به نقل از پايگاه اطلاع رساني مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (سه‌شنبه) در ديدار هزاران نفر از مردم قم با تجليل و تحسين حرکت عظيم، پر شور، به‌موقع و منسجم ملت در روزهاي اخير، به تشريح ابعاد و لايه هاي مختلف توطئه دشمنان براي سوءاستفاده از مطالبات به حق مردم پرداختند و با بيان سخنان مهمي خطاب به امريکايي ها، مسئولان کشور و مردم تأکيد کردند: ايستادگي و نبرد «ملت با ضد ملت»، «ايران با ضد ايران» و «اسلام با ضد اسلام» همچون چهل سال گذشته ادامه خواهد داشت اما کينه ورزي دشمن نبايد موجب شود مسئولان از ضعفها و مشکلات مردم و بويژه طبقات ضعيف غافل شوند.


رهبر انقلاب اسلامي در ابتداي سخنان خود، با گراميداشت سالروز قيام نوزدهم دي سال ۱۳۵۶، مردم قم را شجاع، سرشار از انگيزه و اميد و در صراط مستقيم انقلاب دانستند و گفتند: مردم قم امسال همانند سالهاي گذشته در راهپيمايي نهم دي شرکت کردند اما هنگامي که قضاياي اخير بوجود آمد، چهار روز بعد يعني در روز سيزدهم دي، آن حرکت عظيم را آفريدند.


حضرت آيت الله خامنه اي با تأکيد بر اينکه حرف ملت ايران بويژه جوانان در چهل سال گذشته، «ايستادگي در مقابل زورگويي و زيربار قدرتها نرفتن» بوده است، افزودند: ملت ايران همچنان با همان منطق، اهداف والاي خود را دنبال مي کند اما با انگيزه تر و پرتجربه تر از گذشته شده است و جوانان انقلابي کشور نيز پرتعدادتر از اول انقلابند.


ايشان قضاياي روزهاي اخير را شواهد روشني از اين روحيه ملت ايران دانستند و گفتند: ملت ايران از روز نهم دي که اين آتش‌بازي‌ها و شيطنت کاري‌ها آغاز شد، در نقاط مختلف کشور، حرکت خود را آغاز کردند اما هنگامي که ديدند مزدوران دشمن دست‌بردار نيستند، پي در پي و در روزهاي متوالي، راهپيمايي ها تکرار شد.


رهبر انقلاب اسلامي تأکيد کردند: اين راهپيمايي ها حوادث معمولي نيست و اين حرکت عظيم، منسجم و مردمي در مقابل توطئه دشمن و با چنين نظم، بصيرت، شور و انگيزه در دنيا بي نظير است.


حضرت آيت الله خامنه اي در توصيف حرکت مستمر ملت، گفتند: اين نبرد «ملت با ضد ملت»، نبرد «ايران با ضد ايران» و نبرد «اسلام با ضد اسلام» است که از اين پس نيز ادامه خواهد داشت.


ايشان خاطرنشان کردند: البته اين مبارزه و ايستادگي و مقاومت موجب نشده است که ملت از ديگر ابعاد زندگي از جمله پيشرفت هاي علمي و تأمين امنيت و آرامش غافل شود.


حضرت آيت الله خامنه اي، ريشه تمام دشمني ها و توطئه ها بر ضد ملت ايران را «انقلاب اسلامي» دانستند و تأکيد کردند: تمام حرکات ناکام دشمن در اين چهل سال، در واقع پاتک به انقلاب است، زيرا انقلاب حضور سياسي دشمن را ريشه کن کرد.


ايشان گفتند: اين بار هم ملت ايران با ايستادگي همچون سدي محکم و ملي با قدرت تمام به امريکا و انگليس و لندن نشينان گفت که نتوانستيد و بعد از اين هم نخواهيد توانست.


رهبر انقلاب اسلامي به ميلياردها دلار هزينه و سالها شبکه سازي و مزدورپروري بدخواهان ملت ايران براي ايجاد مشکل از دورن کشور اشاره کردند و افزودند: مسئولان فعلي امريکا که ساده لوحي آنها در امور سياسي آشکار است، اين بار خود را لو دادند و به شبکه سازي و مزدورپروري اذعان و هزينه هاي اين طراحي را نيز با سرکيسه کردن دولت هاي وابسته خليج فارس تأمين کردند تا شايد بتوانند زباله هاي فراري از ايران را بازيافت و دوباره وارد ميدان کنند.


حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به اقدام دشمنان در سالهاي اخير در راه اندازي هزاران شبکه مجازي و دهها کانال تلويزيوني، ايجاد جوخه هاي ترور و انفجار و اعزام آنها به داخل مرزها، و بمباران گسترده ملت با دروغ، تهمت و شايعه خاطرنشان کردند: همه اين تلاشها انجام شد تا شايد بتوانند افکار اين ملت بويژه جوانان را تغيير دهند اما نتيجه اش، شهيد حججي عزيز و ديگر شهدا بودند که در دفاع از انقلاب سينه سپر کردند.


ايشان افزودند: دشمنان حتي براي نفوذ در برخي ارکان، افرادي را تطميع کردند و خود نيز مستقيم وارد ميدان شدند که دخالت هاي مسئولان امريکايي را در اين چند روز اخير همه ديدند، اما باز هم نتوانستند و ناکام ماندند.


رهبر انقلاب اسلامي، صميمانه از ملت ايران قدرداني کردند و گفتند: نه يک بار بلکه هزاران بار از اين ملت تشکر مي کنم؛ ملت ايران حقيقتاً ملتي رشيد، با بصيرت، وفادار، با همت، زمان‌شناس و لحظه شناس است و مي داند که لحظه‌ي حرکت، چه زماني است.


حضرت آيت الله خامنه اي تأکيد کردند: دشمنان اين پيام ها را مي گيرند، اگرچه در تبليغات به روي خود نمي آورند و صدها اخلال گر را هزاران نفر، و حرکات ميليوني مردم را گروه اندک جلوه مي دهند اما صاحبان سياست متوجه اين حرکت و پيام هاي آن مي شوند.


ايشان افزودند: ملت ايران با اين حرکت عظيم کار خود را کرد و در دل سياستگذاران دشمن رعب ايجاد کرد و بصيرت و انگيزه خود را به اوج رساند.


رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به تحليل هاي مختلفي که در روزهاي گذشته از طرف اشخاص و جناح ها در روزنامه ها و شبکه هاي اينترنتي بيان شده گفتند: همه اين تحليل ها يک نقطه مشترک صحيح داشت و آن اينکه بايد بين مطالبات صادقانه و به حق مردم و حرکات وحشيانه و تخريب‌گرانه يک گروه تفکيک قائل شد و مطالبات و خواسته هاي مردم را پيگيري کرد.


حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان کردند: اينکه عده اي از حقي محروم بمانند و در جايي جمع شوند و اعتراض کنند، يک مطلب است اما اينکه عده اي از اين تجمع سوءاستفاده کنند و به قرآن و اسلام دشنام دهند و به پرچم ايران اهانت کنند و مسجد آتش بزنند، يک مطلب ديگر است.


ايشان افزودند: اعتراض ها يا درخواست هاي مردمي همواره بوده و اکنون نيز هست؛ در همين يکسال اخير، برخي از مردم در بعضي شهرها يا در مقابل مجلس به دليل مشکلات صندوق ها يا برخي مؤسسات مالي، اجتماعاتي داشتند که هيچ‌کس هم با آنها معارضه و مخالفتي ندارد و بايد اين حرفها گوش داده و رسيدگي شوند و در حد وسع و توان پاسخ داده شود.


حضرت آيت الله خامنه اي سپس در تبيين ابعاد قضاياي اخير گفتند: قرائن و شواهد اطلاعاتي نشان مي دهد که اين قضايا سازماندهي شده بوده و در شکل گيري آن، يک مثلث فعال بوده است.


ايشان افزودند: يک رأس اين مثلث، امريکا و صهيونيستها بودند که طراحي را انجام دادند و چند ماه برروي اين طراحي کار کردند و بناي آنها اين بود که حرکت ها از شهرهاي کوچک شروع شود تا به مرکز برسد.


رهبر انقلاب اسلامي گفتند: رأس دوم اين مثلث، يکي از دولتهاي پولدار خليج فارس است که هزينه اين نقشه را تأمين کرد و رأس سوم نيز، پادوها بودند که مربوط به سازمان آدمکش منافقين هستند و از ماهها قبل آماده بودند.


حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به فراخوان ها، خاطرنشان کردند: در اين فراخوان ها، شعار «نه به گراني» مطرح شده بود که شعاري جذاب بود تا عده اي را بدنبال خود وارد صحنه کنند.


در ابتداي کار هم عده اي با اين شعار همراه شدند اما مردم به محض آنکه ديدند، هدف و شعارها تغيير کرد، صف خود را جدا کردند.


ايشان در همين خصوص افزودند: همان افرادي که روز پنجشنبه و جمعه در اجتماع «نه به گراني» شرکت کرده بودند، بعد از جدا کردن صف خود، در اجتماع عظيم نهم دي به ميدان آمدند و برضد امريکا و منافق شعار دادند.


رهبر انقلاب اسلامي در ادامه تبيين قضاياي اخير به برخي حرفها در رسانه هاي دشمنان اشاره کردند و گفتند: براي سازماندهي و عمليات دو قرار گاه فرماندهي در همسايگي ايران تشکيل شده بود، يکي از اين قرارگاهها براي هدايت عمليات در فضاي مجازي بود و قرارگاه دوم براي مديريت اغتشاش ها که هر دو قرارگاه بوسيله امريکايي ها و صهيونيست ها فرماندهي مي‌شد و پيروزي خود را نيز قطعي مي دانستند.


حضرت آيت الله خامنه اي با سپاسگزاري به درگاه خداوند متعال که دشمنان ملت ايران را از نادان ها قرار داده است، تأکيد کردند: برغم مقابله پي در پي مردم، دشمنان هنوز ملت ايران را نشناخته اند و معناي اين سد محکمِ ايمان و شجاعت ملي را نفهميده اند.


ايشان، بيهوده‌گويي‌هاي اخير مسئولان امريکايي را ناشي از عصبانيت شديد و شکست اخير دانستند و گفتند: مي گويند حکومت ايران از مردم خود مي ترسد! خير. حکومت ايران متولد اين مردم است و نظام اسلامي چهل سال است که به پشتوانه همين مردم در مقابل شما ايستاده است.


رهبر انقلاب اسلامي افزودند: مي گويند حکومت ايران از قدرت امريکا هراس دارد؛ در پاسخ مي گوييم اگر ما از شما هراس داشتيم، چگونه در دهه پنجاه شما را از ايران بيرون ريختيم و در دهه نود نيز شما را از کل منطقه بيرون رانديم.


ايشان به يکي ديگر از گزافه‌گويي‌هاي مقامات امريکايي مبني بر نگراني از نحوه رفتار با معترضان اشاره کردند و افزودند: شما خجالت نمي کشيد؟ در يک‌سال گذشته هشتصد نفر از مردم امريکا به دست پليس کشته شده اند. در قضيه قيام وال استريت هر کاري که توانستيد بر ضد مردم کرديد و با هر احتمال و تهمتي، مردم را کشتيد؛ آن وقت براي مردم ايران اظهار نگراني مي کنيد؟


حضرت آيت الله خامنه اي همچنين با اشاره به ابراز نگراني مسئولان انگليس خبيث گفتند: اخيراً در موضوع حمله به مسلمانان انگليس و دفاع مسلمانان از خود، يک قاضي انگليسي، احکام بسيار سنگيني داد؛ حالا مسئولان چنين کشوري، دلسوز معترضان شده اند؟


رهبر انقلاب اسلامي، «براندازي نظام جمهوري اسلامي» را هدف مشخص امريکايي ها خواندند و با اشاره به تلاش دولت قبلي امريکا در پنهان کردن اين هدف در موضع‌گيري‌ها و نيز نامه هايي که براي رهبر انقلاب مي فرستاد، گفتند: البته رفتار آنها همان رفتار براندازي بود که دولت فعلي، صريح و بدون ملاحظه آن را اعلام مي کند.


حضرت آيت الله خامنه اي، تلاش براي گرفتن ابزارهاي اقتدار ملي ايرانيان را روش اصلي و وسيله امريکايي‌ها براي تحقق «براندازي» برشمردند و افزودند: «عواطف مردم و افکار عموميِ هم جهتِ با حکومت» و «ايمان و انگيزه جوانان» از جمله ابزارهاي اصلي اقتدار ملي است و به همين علت دشمنان درصدد تضعيف و سلب آنها هستند.


«قدرت دفاع موشکي» و «حضور مقتدرانه در منطقه» از ديگر ابزارهاي اقتدار ملي ايرانيان بود که رهبر انقلاب يادآور شدند و افزودند: امريکا جرأت نمي کند اسم مذاکره با ما را بياورد اما يک کشور اروپايي مي گويد مي خواهيم با ايران درباره حضور منطقه اي آن مذاکره کنيم در حالي که بايد از او پرسيد شما چرا در منطقه حضور داريد؟


رهبر انقلاب سپس سه نکته اساسي را خطاب به هيأت حاکمه امريکا مورد تأکيد قرار دادند: اول: سرِ شما در حوادث اخير به سنگ خورد و اگر در آينده تکرار کنيد باز هم ناکام خواهيد ماند. دوم: در اين چند روز به ايران خسارت زديد، اين کار بي تقاص نخواهد ماند و سوم: اين کسي که به گفته خود امريکايي ها تعادل روحي- رواني ندارد، بداند که اين ديوانه‌بازي‌هاي نمايشي، بي‌جواب نخواهد ماند.


حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به ايستادگي نظام در مقابل زورگويان و دفاع از منافع ملت و کشور افزودند: کساني که در خارج يا متأسفانه در داخل دوست دارند با امريکايي ها پيوند بخورند و نشست و برخاست کنند، اين حرفها را بشنوند و بدانند که نظام جمهوري اسلامي به فضل الهي همه مشکلات را برطرف خواهد کرد.


بخش ديگري از سخنان رهبر انقلاب خطاب به مسئولان کشور و عناصر و فعالان سياسي بود. ايشان خود را هم مخاطب اين سخنان دانستند و در نکته اي بسيار مهم گفتند: دست داشتن دشمن در مسائل اخير، تحليل نيست بلکه بر مبناي اطلاعات و خبر بيان شد اما اين نبايد موجب شود که از ضعف ها و مشکلات خودمان غافل شويم.


رهبر انقلاب تأکيد کردند: دشمنان مانند مگس روي زخم ناشي از مشکلات و ضعف ها مي‌نشينند، بنابراين بايد زخم را خوب کنيد و نگذاريد بوجود آيد چرا که اگر مشکل داخلي نداشته باشيم، تبليغات و فضاسازي بيگانه اثر نمي گذارد و امريکايي ها هم نمي توانند هيچ غلطي بکنند.


حضرت آيت الله خامنه اي، «دفاع از حقوق مردم و تلاش براي حل مشکلات آنها» را وظيفه همه مسئولان برشمردند و افزودند: قشرهايي از مردم به خصوص «طبقات ضعيف» تحت فشار هستند و بايد همه همت مسئولان صرف حل مشکلات موجود شود.


«شناخت مشکلات جامعه، تمرکز بر حل مسائل اساسي و تقسيم کار براي رفع آنها» توصيه مهم ديگر رهبر انقلاب به مسئولان سه قوه بود.


ايشان با اشاره به تشکيل چندين جلسه با مسئولان و مديران اصلي کشور درباره آسيب هاي اجتماعي و اقدام برخي مسئولان در کاهش بعضي از اين آسيب ها افزودند: همه بدانند که مشکلِ حل‌نشدني و گره‌ي بازنشدني در کشور نداريم اما بايد در اين زمينه آماده‌تر، پا به‌رکاب‌تر، بيشتر و دقيق تر، کار و تلاش کنيم.


«وحدت و همدلي» ديگر توصيه مؤکد رهبر انقلاب به مسئولان بود.


ايشان افزودند: در اين شرايط که دشمنِ لجوج تهديد مي کند و درصدد ايجاد مشکلات است، مسئولان و مجموعه هاي سياسي بايد «هم افزايي» کنند و از تحليل و تضعيف يکديگر خودداري کنند.


حضرت آيت الله خامنه اي با يادآوري صدمات و خساراتي که در سال ۸۸ به علت بي قانوني برخي عناصر، متوجه مردم و ايران شد، افزودند: تسليم در مقابل قانون همچون هميشه توصيه، تأکيد و طلب بنده از همه مسئولان و دستگاهها است.


رهبر انقلاب، «تذکر و انتقاد منصفانه» را لازم و مفيد دانستند و در عين حال افزودند: نبايد انتقاد و تذکر را با يک کلاغ چهل کلاغ کردن، مبالغه و تعميم غيرمنطقي، به ابزار شايعه و سياه‌نمايي تبديل کرد.
ايشان افزودند: نبايد وجود تعداد اندکي مدير يا قاضي فاسد را به هزاران مدير اجرايي يا قاضي شريف تعميم داد و دل جوانان عزيز ميهن را خالي کرد، همچنان‌که نبايد يکي دو نماينده را که در ميان حدود ۳۰۰ نماينده، جور ديگري مشي مي کنند، به همه نمايندگان تعميم داد.


رهبر انقلاب، «تمرکز مسئولان کشور» بخصوص مسئولان اجرايي را بر مسائل کليدي بويژه اشتغال و توليد و حل مشکل واردات ضروري خواندند و افزودند: اين مسائل را بارها به مسئولان اجرايي تذکر داده ايم.


ايشان در همين زمينه افزودند: برخي گله مي کنند که رهبري چرا تذکر نمي دهد اما بنده با گزارشهاي مردمي و ديگر گزارشها از مسائل اساسي و مشکلات مردم با خبرم و مدام تذکر مي‌دهم؛ به‌گونه‌اي که اين تذاکرات علني، يک دهم هشدارها و اوقات تلخي هاي ما با مسئولان در جلسات غيرعمومي هم نيست.


حضرت آيت الله خامنه اي بار ديگر با تأکيد بر اهتمام مسئولان براشتغال و رونق توليد داخلي خاطرنشان کردند: بيکاري ريشه اصلي بسياري از مفاسد است و بايد با رونق توليد، آن را حل کرد البته پول پاشيدن بي حساب و کتاب مشکل را حل نمي کند و خوشبختانه مسئولان دولتي در اين زمينه ها مشغول کار هستند.


رهبر انقلاب در بخش ديگري از سخنانشان با تشکر از مسئولان امنيتي، انتظامي و سپاه و بسيج افزودند: در مسئله اخير بايد ميان جوان و نوجواني که تحت تأثير هيجان فضاي مجازي حرفي زده و کاري کرده با کساني که جزو پادوهاي امريکا و ضد انقلاب هستند فرق گذاشت.


رهبر انقلاب افزودند: با کساني که هيجاني وارد ماجرا شده اند چه دانشجو، چه غير دانشجو بايد صحبت و روشنگري کرد اما کسي که پادوي منافقين است و آدم مي کشد حسابش جداست.


بخش پاياني سخنان رهبر انقلاب مستقيماً خطاب به مردم بود.


ايشان حضور تعيين کننده، بي منت و با بصيرت ملت عزيز را در هنگامه هاي نياز کشور موجب جلب رضايت پروردگار کريم خواندند و افزودند: در همه چهل سال اخير هر جا لازم بوده در انتخابات، راهپيمايي ها و هر صحنه لازم ديگر، مردم سينه خود را سپر کرده اند و به ايران آبرو داده اند.


رهبر انقلاب با اشاره به شايعه پراکني به عنوان يکي از ابزارهاي مهم دشمنان به مردم توصيه کردند: هر موضوعي را مادام که سند درست و مطلب منطقي و معقول نديده ايد، باور نکنيد و شايعات دشمن و ديگر حرفهاي بي مبنا را منتشر و پراکنده نکنيد.


حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: مردم بدانند مسئولان کشور نخوابيده اند و به قدر وسعشان در حال کار و تلاشند؛ البته جاهايي قصور و تقصير هم هست.


ايشان با اشاره به روند جاري حل برخي مشکلات گفتند: حل بعضي مسائل ديگر زمان بر است، ضمن اينکه تقريباً همه مسئولان مستقيم يا غيرمستقيم انتخاب خود مردم هستند که بايد با ابتکار، به روز بودن و آمادگي هاي جسمي و عصبي، فعاليت براي حل مشکلات را افزون‌تر کنند.


حضرت آيت الله خامنه اي در همين زمينه انتخاب مسئولان با رأي مردم افزودند: مردمسالاري ديني را صادقانه و واقعاً قبول دارم؛ به همين علت به هرکسي که مردم رأي بدهند، کمک مي‌کنم همچنانکه درباره همه دولتها از جمله اين دولت، اين کار را کرده ام و ادامه خواهم داد.


رهبر انقلاب اسلامي در پايان سخنانشان تأکيد کردند: به آينده بسيار روشن کشور اميدوار هستم و مي دانم خداوند اراده کرده اين ملت را به عالي ترين درجات برساند که به فضل الهي چنين خواهد شد.

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس