آخرین اخبار
کد مطلب: 125584
رهبر معظم انقلاب در ديدار مسئولان نظام و سفراي کشورهاي اسلامي:
حمله به سوريه جنايت است امريکا همچون گذشته قطعاً شکست خواهد خورد/ ذلت از اين بالاتر نيست که آمريکا پول سعودي را بگيرد و علناً به آن بگويد گاوشيرده
تاریخ انتشار : 1397/01/25
نمایش : 814
رهبر معظم انقلاب در ديدار مسئولان نظام گفتند: حمله‌ي سحرگاه امروز به سوريه يک جنايت است. بنده صريحاً اعلام مي‌کنم رئيس‌جمهور آمريکا، رئيس‌جمهور فرانسه و نخست‌وزير انگليس جنايتکارند و جنايت کردند.
به گزارش سلام لردگان؛ در ديدار جمعي از مسئولان نظام، سفراي کشورهاي اسلامي و قشرهاي مختلف مردم، حمله سحرگاه امروز امريکا و دو کشور غربي به سوريه را جنايت دانستند و با دروغ خواندن ادعاي آنها مبني بر مخالفت با استفاده از سلاح شيميايي، تأکيد کردند: جمهوري اسلامي همچون گذشته در کنار گروههاي مقاومت حاضر خواهد بود و آمريکا نيز قطعاً در اهداف خود در منطقه، شکست خواهد خورد.

 

در اين ديدار که به مناسبت خجسته عيد مبعث برگزار شد، رهبر انقلاب اسلامي ضمن تبريک سالروز بعثت پيامبر اسلام(ص)، بازگشت به توحيد و حاکم شدن علم و قدرت و فيض و هدايت الهي بر زندگي انسان و مقابله با منيّت و ديکتاتوري و استبداد را اصلي ترين پيام بعثت دانستند و گفتند: توحيد در بردارنده کليات و اصول مبارزه با ظلم و زورگويي است و بر همين اساس، جبهه حق بايد همواره با باطل مبارزه کند و در اين مبارزه، سرنوشت محتوم باطل، عقب نشيني است.

 

حضرت آيت الله خامنه اي مهمترين وظيفه امت اسلامي را بازگشت به پيام بعثت يعني توحيد، برشمردند و خاطرنشان کردند: اگر به توحيد اعتقاد داشته باشيم زير بار ظلم نمي رويم و از مظلوم حمايت مي کنيم و به همين دليل است که هر جا مظلومي نيازمند ياري باشد، جمهوري اسلامي در آنجا حاضر خواهد بود.

 

ايشان فلسفه اصرار جمهوري اسلامي ايران در حمايت از موضوع فلسطين را در همين چارچوب ارزيابي کردند و افزودند: ايستادگي در مقابل ظالم، قطعاً منجر به پيشرفت خواهد شد که نمونه بارز آن، ملت فلسطين است که در ابتدا ملتي ضعيف بودند اما براثر ايستادگي، اکنون آن ملت ضعيف به يک فلسطين قدرتمند تبديل شده است که رژيم صهيونيستي را تهديد مي کند و اين رژيم در مقابل ملت فلسطين احساس ضعف و عجز مي کند.

 

رهبر انقلاب اسلامي تأکيد کردند: در اين رويارويي، بدون ترديد، فلسطيني ها بر صهيونيست ها غالب خواهند شد و سرزمين فلسطين به ملت آن باز خواهد گشت.  حضرت آيت الله خامنه اي، حضور جمهوري اسلامي ايران در منطقه غرب آسيا و در کنار گروههاي مقاومت و در سوريه را در چارچوب حمايت از مظلوم دانستند و گفتند: اينکه گفته مي‌شود جمهوري اسلامي ايران توسعه طلب است، سخني دروغ و خلاف واقع است و ايرانِ بزرگ و آباد و يکپارچه، قصد توسعه طلبي در منطقه و هيچ نقطه اي از دنيا را ندارد. 

 

ايشان افزودند: علت حضور ايران در سوريه و در منطقه غرب آسيا، ياري رساندن به مقاومتي بود که در مقابل ظلم وجود داشت و جبهه مقاومت به برکت ياري و کمک هايي که شد و با شجاعت نيروهاي سوري توانست بر تروريست هايي که بوسيله آمريکا و غربي ها و مزدوران آنها همچون سعودي بوجود آمده بود، غلبه کند و آنها را شکست دهد. 

 

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به سخنان بامداد امروز رئيس جمهور آمريکا که مدعي مقابله با داعش و شکست آن در سوريه شده بود، گفتند: اين سخنان يک دروغ آشکار و فضاحت بار است زيرا آمريکايي ها با پول سعودي و امثال آن، اين موجودات خبيث را در عراق و سوريه به‌وجود آوردند و هر جا که لازم بود از تروريست ها حمايت کردند و هنگامي هم که عناصر اصلي داعش در محاصره بودند، آنها را نجات دادند.

 

  حضرت آيت الله خامنه اي تأکيد کردند: برغم حمايت هاي امريکا و عوامل آنها، اما جبهه مقاومت توانست سوريه و عراق را نجات دهند. 

 

ايشان حمله بامداد امروز به سوريه را يک جنايت خواندند و افزودند: بنده صريحاً اعلام مي کنم رئيس جمهور امريکا، رئيس جمهور فرانسه و نخست وزير انگليس جنايتکار هستند.  رهبر انقلاب اسلامي با تأکيد بر اينکه امريکايي‌ها همچون سرنوشت عراق و افغانستان، از اينگونه جنايات در سوريه، سودي نخواهند برد، گفتند: رئيس جمهور امريکا چندي پيش اعلام کرد که در منطقه غرب آسيا، هفت تريليون دلار هزينه کرده اند و چيزي عايد آنها نشده است. اين سخن، صحيح است و از اين پس هم امريکا هر قدر تلاش و هزينه کند، چيزي عايد آن در منطقه نخواهد شد. 

 

حضرت آيت الله خامنه اي، لزوم هوشياري و بيداري ملت‌ها، کشورها و دولت‌هاي اسلامي را در مقابل اين حوادث گوشزد کردند و افزودند: هدف امريکايي‌ها، فقط سوريه و عراق و افغانستان نيست بلکه آنها، بدنبال ضربه زدن به امت اسلامي و اسلام هستند، بنابراين دولت‌هاي اسلامي نبايد خود را در خدمت اهداف امريکا و برخي کشورهاي متجاوز غربي قرار دهند.  ايشان خاطرنشان کردند: براي يک کشور اسلامي همچون سعودي افتخار نيست که رئيس جمهور کنوني امريکا در تبليغات انتخاباتي‌اش علناً در مورد آنها بگويد «گاو شيرده». ذلت از اين بالاتر نمي شود که پول يک کشور را بگيرند و با چنين تعبيري آن را خطاب کنند. 

 

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به دروغ‌گويي رئيس‌جمهور امريکا مبني بر اينکه حمله به سوريه براي مقابله با بکارگيري سلاح هاي شيميايي بوده است، افزودند: آنها با بکارگيري سلاح شيميايي و يا هر سلاح ديگر ضد ملتهاي اسلامي و ملتهاي مظلوم مخالفتي ندارند، همچنانکه از بمباران روزانه عليه مردم يمن حمايت مي کنند و در دوران جنگ تحميلي نيز از صدام جنايتکار که با استفاده از سلاح شيميايي هزاران نفر از مردم ايران و عراق را به شهادت رساند و يا مصدوم کرد، حمايت کردند. 

 

رهبر انقلاب اسلامي، رفتارهاي امريکا و برخي کشورهاي غربي را ناشي از اهداف استعماري و «ديکتاتوريِ بين‌المللي» آنها دانستند و خاطرنشان کردند: البته ديکتاتورها در هيچ کجاي دنيا کامياب نخواهند شد و امريکا نيز قطعاً در اهداف خود در منطقه، شکست خواهد خورد.  حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به ايستادگي ملت ايران و پايدارتر شدن آن به دليل تجربه ۴۰ ساله مقاومت و ايستادگي، گفتند: اين تجربه به ما آموخته است که عقب نشيني، مشوق دشمن است و ايستادگي، موجب عقب رفت آن خواهد شد.

 

ايشان در پايان با تأکيد بر اينکه عقب نشينيِ استکبار و زورگويان عالم به دليل ايستادگي و مقاومت در مقابل آنها، يک «سنت الهي» است، ابراز اميدواري کردند ملت‌هاي عراق، افغانستان، سوريه، فلسطينِ مظلوم، ميانمار و مردم کشمير در آينده نه چندان دور، با مقاومت خود، دشمنان را به عقب برانند.

 

پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، آقاي روحاني رئيس‌جمهور با تبريک عيد مبعث به همه مسلمانان، گفت: امروز، جهان و منطقه ما از نبود اخلاق در رنج است و همه بحران‌هاي سياسي، نظامي و امنيتي ريشه در بحران اخلاقي دارند.  آقاي روحاني حمله اخير امريکا و چند کشور غربي به سوريه را بر خلاف اصول بين‌المللي خواند و افزود: در حالي که گروهي از طرف سازمان ملل مأمور مي‌شوند تا اتهام کاربرد سلاح شيميايي در سوريه را بررسي کنند، به بهانه‌هاي واهي به يک کشور مستقل که داراي حکومت و مردمي آگاه و تمدني ديرينه است، حمله مي شود. 

 

رئيس‌جمهور با بيان اينکه آمريکايي‌ها، صهيونيست‌ها و برخي کشورهاي اروپايي همچون انگليس و فرانسه از حوادث ۱۷ سال گذشته در منطقه درس نگرفته‌اند، خاطرنشان کرد: تجاوزات آمريکا در افغانستان، عراق و ليبي، نتيجه‌اي جز نابودي، ويراني و کشتار نداشته است.

 

  آقاي روحاني هدف آمريکايي‌ها از اين تجاوزات را توجيه حضور خود در منطقه دانست و افزود: آنها از اينکه تروريست‌هاي مورد حمايت‌شان در غوطه شرقي شکست خورده‌اند، عصباني هستند، بنابراين به انواع تجاوزها دست مي‌زنند. 

 

رئيس‌جمهور تأکيد کرد: ايران همچون گذشته حامي مظلومان منطقه و جهان خواهد بود و در مقابل درخواست هر دولت اسلامي براي مبارزه با تروريسم، حمايت خود را دريغ نخواهد کرد. 

 

آقاي روحاني با تأکيد بر اينکه ايستادگي و مقاومت مردم، همه توطئه‌هاي آمريکا عليه ملت ايران را خنثي کرده است، افزود: دشمنان اخيراً درصدد بودند که مردم را از لحاظ اقتصادي با مشکل مواجه و اطمينان مردم را به آينده اقتصادي کشور مخدوش کنند، اما دولت با طراحي و اقدامات خود در مقابل آنها پيش‌دستي و مقابله کرد.

 

رئيس‌جمهور گفت: با صراحت به ملت ايران مي‌گويم دولت و نظام جمهوري اسلامي ايران در زمينه اقتصادي، سياسي، ديپلماسي و همچنين در خصوص فعاليت هسته‌اي، از هر زمان ديگري آماده‌تر است و هر گونه توطئه دشمن را در نطفه خنثي خواهد کرد.

 

آقاي روحاني با تشکر از وحدت و يگانگي قوا و همه نهادها و رسانه‌ها در ساماندهي اقتصاد کشور و مقابله با توطئه اخير، تأکيد کرد: همواره حمايت‌ها و هدايت‌هاي رهبر معظم انقلاب اسلامي، مددکار دولت و ملت بوده و خواهد بود.

 

 

انتهاي پيام/

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس