آخرین اخبار
کد مطلب: 125642
رهبر معظم انقلاب در ديدار نمايندگان مجلس شوراي اسلامي:
هيچ لزومي ندارد معاهداتي که نمي‌دانيم به کجا ختم مي‌شود قبول کنيم/ نگاه مجلس نبايد مأيوسانه باشد
تاریخ انتشار : 1397/03/30 13:36:02
نمایش : 625
رهبر معظم انقلاب گفتند: امام فرمودند «مجلس عصاره‌ همه‌ي فضائل ملت است»، دقت کنيد، نگفتند عصاره‌ همه‌ خصلت‌هاي ملت.
به گزارش سلام لردگان؛به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ رئيس و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي صبح امروز (چهارشنبه) با حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ديدار کردند.

مهم‌ترين محورهاي اين ديدار در ادامه آمده است:

*امام فرمودند «مجلس عصاره‌ي همه‌ي فضائل ملت است». دقت کنيد، نگفتند عصاره‌ي همه‌ي خصلت‌هاي ملت.

*مجلس نبايد نماد «ترديد»، «خودکم‌بيني»، «يأس»، «نااميدي» و «عدم توجه به مسائل کشور» باشد.

*مجلس نبايد نگاهش به توانايي‌ها و ظرفيت‌هاي ملي مأيوسانه باشد‎.

*در دوره‌ ما هم 40 سال است که سخت‌ترين دشمني‌ها با ملت ايران مي‌شود، هر کاري توانسته‌اند کرده‌اند؛ از جنگ، تحريم و توطئه‌ امنيتي.

*حالا اين ملت را با قبل از انقلاب مقايسه کنيد؛ اقتدار و عظمت اين ملت، پيشرفت و علم اين ملت، حضور اين ملت در عرصه‌هاي بين‌المللي را ببينيد؛ شما عصاره‌ فضائل اين ملتيد، پس بدانيد که چه‌کار بايد بکنيد‎.

*اين ملت در تاريخ، نماد ايمان، علم، اعتمادبه‌نفس، افتخار به داشته‌هاي خود و نماد پايداري بوده است. البته متأسفم که مطالعه‌ تاريخ در ميان جوانان ما کم است.

*سلجوقي‌ها که به ايران تهاجم کردند نه‌فقط در تمدن ايراني هضم شدند، بلکه ناچار، به مروجان و مبلغان فرهنگ ايراني تبديل شدند، مغول‌ها هم نتوانستند فرهنگ و تمدن و نياز خود را به ما تحميل کنند.

*موارد پيشنهادي براي تصويب به‌عنوان قانون، نبايد خلاف مصالح کشور باشند؛‌البته در مجلس که عمداً اين صورت نمي‌گيرد.

*اين معاهدات بين‌المللي که در زبان لاتين، به آن کنوانسيون گفته ميشود، در اصل در يک نقطه‌اي پخت‌وپز مي‌شود، کشورهاي عضو اين کنوانسيون‌ها هيچ تأثيري در ايجاد اين‌ها ندارند‎.

*قدرت‌هاي بزرگ بر اساس منافع و مصالح خود، اين معاهدات را آماده مي‌کنند، دولت‌هاي همسو يا مرعوب يا همراه آن‌ها هم اين کنوانسيون‌ها رادر کشورهايشان تصويب مي‌کنند.

*بعد اگر يک دولت مستقلي مثل جمهوري اسلامي پيدا شود که آن را نپذيرد، سرش مي‌ريزند که آقا 150 کشور اين معاهده را قبول کرده‌اند، شما چطور قبول نمي‌کنيد؟‎

*بعضي از اين معاهدات مواد مفيدي دارند؛ عيبي ندارد، راه‌حل مسئله اين است که مجلس خودش قانون بگذارد، مثلاً يک قانون مبارزه با پول‌شويي، يک قانون مبارزه با تروريسم.

*هيچ لزومي ندارد ما چيزهايي که نمي‌دانيم به کجا ختم مي‌شود و حتي مي‌دانيم که مشکلاتي دارد، به‌خاطر آن جهات مثبت قبول کنيم.

ادامه دارد...

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس