آخرین اخبار
کد مطلب: 125653
روحاني در نشست هم‌انديشي مديران اجرايي:
سختي را تحمل مي‌کنيم اما استقلالمان را معامله نمي‌کنيم
تاریخ انتشار : 1397/04/07 08:04:37
نمایش : 462
رئيس‌جمهور گفت:‌بايد به دنيا نشان دهيم سختي و مشکلات را تحمل کنيم اما استقلال و آزادي و اسلاميت نظام را معامله نمي‌کنيم.
به گزارش سلام لردگان؛به نقل از راه دانا؛ حسن روحاني رئيس‌جمهور کشورمان در نشست هم‌انديشي مديران اجرايي سراسر کشور با تأکيد بر حفظ وحدت در داخل کشور در شرايط کنوني گفت: نمي‌شود که ما در برابر آمريکا بايستيم و اختلافات دروني خودمان را نيز ادامه بدهيم. يکي بگويد برجام خيلي خوب بود، يکي بگويد برجام بسيار بد بود، يکي بگويد برجام هيچ بود و ... آيا الان زمان اين حرف‌ها است؟ 

وي افزود: البته مي‌شود ما در داخل روبه‌روي هم بايستيم و با هم دعوا کنيم اين هم مي‌شود که يک عده‌اي مطالبات مردم را هر روز بالاتر ببرند. مي‌شود هم گفت شرايط بسيار عادي است. چرا ارز اينچنين و چرا سکه آنچنان است و چرا بازار اينگونه است و مطالبات مردم بالا برده شود مي‌توانيم دعواي داخلي را بيشتر کنيم، مي‌توانيم به دولت توهين کنيم و خداي ناکرده دولت هم به ديگران توهين کند، خوب نتيجه چه مي‌شود. نتيجه اين مي‌شود که اين مقاومت ما با بالاترين هزينه براي مردم ايران و بالاخص براي فقرا و براي اقشار کم درآمد همراه باشد و مردم بيشترين هزينه را پرداخت کنند.

رئيس جمهور با بيان اينکه ما در تاريخ بايد در برابر ملت، وجدان‌مان و در برابر خدا پاسخگو باشيم، اظهار داشت: اينکه ما در مقابل هم بايستيم و به هم نيش و کنايه بدهيم نتيجه‌اش ايستادگي ملت در برابر آمريکا با بالاترين هزينه است و هزينه‌ بالايي را با اين روش پرداخت خواهيم کرد وضع ما، اقتصاد و فرهنگ ما بدتر و وحدت‌مان شکننده‌تر و افتراق‌مان بيشتر و شکاف ميان ملت بيشتر مي‌شود.

روحاني خاطرنشان کرد:‌ راه ديگر اين است که در برابر آمريکا تسليم نمي‌شويم، عزت تاريخي و ملي‌مان را حفظ مي‌کنيم و در اين مبارزه اراده‌ها آمريکا را به زانو درمي‌آوريم و ملت ايران مثل هميشه تاريخ سربلند خواهد بود و زورگويان و قلدرمآبانه خواهند فهميد که راه غلط و اشتباهي را انتخاب کردند.

وي افزود: اين راه، راهي است که ما در آن با کمترين هزينه مقاومت و ايستادگي مي‌کنيم. توقعات‌مان را پايين مي‌آوريم واقعيت امروز ايران را مدنظر قرار مي‌دهيم و همه با هم همکاري مي‌کنيم.

رئيس جمهور اظهار داشت: امروز رئيس جمهور دست همه را مي‌بوسد. در برابر تمام جناح‌ها و مردم حتي آنهايي که تا امروز بدترين اهانت‌ها را به دولت کرده‌اند خم مي‌شوم. من دست آنها را هم مي‌بوسم. امروز روز به اهتزاز درآوردن پرچم عزت و عظمت ملت ايران است. ما بايد به دنبال نشان دهيم که سختي‌ها و مشکلات را تحمل مي‌کنيم اما استقلال‌ و آزادي، و مردم‌سالاري‌ و جمهوريت و اسلاميت نظام و دين و فرهنگ‌مان را معامله نمي‌کنيم.

روحاني خاطرنشان کرد:‌ امروز دولت در خط مقدم اين مبارزه است. کسي که در خط اول است بايد زير پاي خود مين را هم ببيند و نه آتش موشک و نه آتش‌ هواپيما، نه آتش توپخانه بردبلند، نه آتش حتي خمپاره و ادوات، بلکه آتش تفنگ و تير مستقيم را هم بايد ببيند.

وي افزود:‌ در خط مقدم بودن شبش از شب قدر بالاتر است و من مي‌گويم از ۱۸ اريبهشت (از زمان خروج آمريکا از برجام) هر روز و هر شب براي ما روز قدر و شب قدر است. ما در خط مقدم مرز اقتصاد و آبرو و عزت ايران ايستاده‌ايم. ما مي‌ايستيم و با افتخار جان‌مان را فدا مي‌کنيم و آبروي‌مان را مي‌دهيم.

رئيس جمهور اظهار داشت: دولت مي‌ايستد اگر کسي فکر مي‌کند دولت مي‌ترسد و استعفا مي‌دهد و کنار مي‌دهد اشتباه مي‌کند.

روحاني خاطرنشان کرد: همه ما در کنار هم در آخرين روز دولت دوازدهم به عهدمان وفا مي‌کنيم ما به مردم وعده داديم و امانتدار مردم هستيم و من تا پاي جان و آبرو و حيثيت با افتخار مي‌ايستم. هيچ ترس و هراسي هم نداريم اما شرط اين کار اين است که اول ما دولتي‌ها فشار را تحمل کنيم.اگر مي‌خواهم بگوييم روز فشار و سختي است اما براي ديگران، حتماً ما شکست مي‌خوريم و حتماً ما بايد اول فشار را تحمل کنيم.

وي افزود: اگر تا به امروز در روز هشت ساعت کار مي‌کرديم فردا هم به همان سبک، با همان مديريت سابق هشت ساعت کار کنيم موفق نمي‌شويم. ما امروز بايد به فکر مشاورين جديد باشيم. شرايط ما متفاوت است. ما امروز بايد به فکر کارشناس‌هاي جديد باشيم از افکار همه  استفاده کنيم و وزير، معاون وزير،  مديرکل و... بايد احساس کند و بايد در عمل نشان دهد که شرايط امروز با ديروز متفاوت است.

رئيس جمهور اظهار داشت: اگر مردم در شرايط جديد بايد صرفه‌جويي کنند، ما بايد به عنوان دولت شروع‌کننده باشيم.من از رئيس برنامه و بودجه و رئيس سازمان اداري و استخدامي مي‌خواهم که تدوين کنند و مسئوليت را مي‌پذيرم ما بايد در هزينه‌ها صرفه‌جويي کينم و اين با شما است و شما بايد راه حل بدهيد.

روحاني خاطرنشان کرد: نمي‌شود که سفرهاي خارجي ما  شرکت‌هاي ما در سال ۹۷  با سال ۹۶ و ۹۵ يکي باشد. اگر ما در سال ۹۶ در قالب يک هيأت پنج نفره به خارج مي‌رفتيم امروز اين هيأت بايد به دو نفر تقليل يابد. اگر در سال ۹۶ کارمان را در عرض يک هفته انجام مي‌داديم امروز بايد آن را دو روزه انجام بدهيم. اگر با بليت فست کلاس يا تجاري مي‌رفتيم امروز بايد با بليت اکونومي برويم. بايد شرايط ما عوض شود و مردم بايد اين را ببينند. ببينند که ما را از خودمان صرفه‌جويي را آغاز کرده‌ايم. 

وي افزود: اگر ما از خودمان شروع کنيم مردم ما مي‌ايستند البته بايد تدبير کنيم و برنامه‌ريزي کنيم. ما برنامه‌يمان را براي مردم بايد توضيح دهيم. ما بدون مردم پيروز نمي‌شويم. هر کاري که مي‌کنيم بايد براي مردم توضيح بدهيم و بايد مردم را قانع کنيم. بايد مردم بفهمند که ما چه مي‌گوييم و چه کار مي‌کنيم و اگر ما درست حرکت کنيم حتماً مردم از ما حمايت مي‌کنند.

رئيس جمهور اظهار داشت:‌ ما امروز بايد برنامه خاص و ويژه‌اي حداقل در چهار، پنج مسئله مدنظر قرار دهيم. موضوع اشتغال، مبارزه با فقر، تنظيم بازار و توليد چهار رکني است که اگر درست در مورد آنها کار کنيم موفق مي‌شويم.

روحاني خاطرنشان کرد:‌ در شرايط سخت بيکاري فشارش مضاعف است اگر فرد بيکار تا ديروز فشاري را تحمل مي‌کرده از امروز فشار بيشتري را متحمل خواهد شد. ما بايد مشکل بيکاري را با تلاش و توان بيشتر حل کنيم. وزارت کار ما بايد با تمام قدرت به صحنه بيايد. ما بايد به صورت روان‌تر و آسان‌تر اشتغال ايجاد کنيم. ما بايد اشتغال روستايي را تسريع کنيم.

وي افزود: اگر ما بخواهيم با سبک کاري سال ۹۶ کشور را اداره کنيم بايد بدانيم که ناموفقيم ما بايد شرايط جديد را مدنظر قرار دهيم. وزير کار بايد هر ماه در دولت بگويد که براي اشتغال چه کاري کرده است. وزير مسکن بايد بگويد که براي اشتغال چه کار کرده است. ما مي‌توانيم در بخش صنعت ساختمان اشتغال ايجاد کنيم.

وي در ادامه اظهارداشت: بايد به دنيا نشان دهيم سختي و مشکلات را تحمل مي‌کنيم اما استقلال و آزادي و اسلاميت نظام را معامله نمي‌کنيم.

روحاني همچنين گفت:‌دست کساني که بدترين اهانت‌ها را به دولت کردند مي‌بوسم.

انتهاي پيام/ن

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس