آخرین اخبار
ورزشی
کد مطلب: 125657
مسئولين شهرستان پاسخگو باشند؛
فاضلاب هاي رها شده خانگي و مخاطرات سلامت عمومي/ حرکت لاک‌پشتي طرح اجراي شبکه فاضلاب
تاریخ انتشار : 1397/04/10 11:14:22
نمایش : 300
رها شدن پساب هاي خانگي،مشکلي است که در بيشتر خيابانهاي شهر لردگان قابل مشاهده است وبيشتر ساکنان اين شهر از رها سازي پساب به معابر ناراضي ونگران هستند، با سهل‌انگاري و بي‌توجهي مسئولان شهرستاني و استاني، همچنان طرح فاضلاب شهرستان لردگان حرکت کُند و لاک‌پشتي خود را ادامه داده و سلامت و بهداشت مردم را با خطر جدي روبه‌رو کرده است.
به گزارش  خبرنگار سلام لردگان؛ فاضلاب هاي جاري در خيابان و محل عبور و مرور مردم معضلي است که مردم شهر لردگان با اين معضل شهري که تهديدي جدي براي سلامت شهروندان است مواجه هستند. 
بدليل عدم بهره مندي از شبکه دفع بهداشتي فاضلاب به طور جدي با خطرات اين معضل مواجه است و روزانه در چند نقطه شهر شاهديم که فاضلاب از دل خيابان ها و کوچه ها مي خروشد و بوي تعفن فاضلاب هزاران شهروند را آزرده خاطر مي کند.
 
رها سازي فاضلاب خانگي در کوچه و خيابانهاي شهر يکي از معضلاتي است که متاسفانه بسياري از محلات شهر لردگان به آن گرفتار هستند و گاه و بي گاه مشاهده  مي شود که برخي از شهروندان بصورت کاملا غيرقانوني حقوق ديگران را زير پاگذاشته و اقدام به رها سازي فاضلابهاي خانگي خود در معابر عمومي مي کنند.
 
يکي از فرهنگيان شهر لردگان در اين رابطه در گفتگو با خبرنگا ما مي گويد: فاضلاب رها شده از منازل و مغازه ها باعث مزاحمت و ناراحتي و ناامني بهداشتي و ايجاد بوي نامطبوع و در بعضي مواقع باعث اختلافات و درگيري هايي بين شهروندان مي شود .

وي به فرهنگ سازي در اين باره اشاره مي کند و مي گويد: فرهنگ سازي در رعايت حقوق شهروندي مسئله مهمي است که همه بايد مد نظر داشته باشيم و با هم فکري وتعامل در جهت رفع موانع پيش رو وتامين فضاي مناسب و زندگي آرام گام برداريم.
 
 
فرد ديگري با تاييد حرف هاي همسايه خود، ادامه داد: بارها به خاطر اين وضعيت و آلودگي محل به شهرداري و مرکز بهداشت مراجعه کرده ايم اما اقدامي جدي و بازدارنده در اين زمينه صورت نگرفته است، مسئولين بايد به اين وضعيت رسيدگي کنند و با افراد متخلف برخورد جدي صورت گيرد.
وي افزود: اين پساب ها سلامت کودکاني را که در اين کوچه ها بازي مي کنند به خطر مي اندازد.

شهروند ديگري مي گويد: رها کردن پساب و فاضلاب‌هاي خانگي در سطح برخي کوچه‌ها و معابر از يک‌سو باعث نگراني و نارضايتي شهروندان شده و از سوي ديگر اين مسأله مي‌تواند منجر به از بين رفتن آسفالت معابر و افزايش احتمال شيوع بيماري‌هاي عفوني و انگلي به ويژه در ميان کودکان شود؛ زيرا فاضلاب‌ها به دليل دارا بودن آمونياک و اوره و ترکيب آن با هوا به‌ مرور زمان موجب به وجود آمدن لک روي پوست مي‌شود.
 

 
در پايان اميد است مسئولان مربوطه با اقدامي جهادي جهت رفع جدي و سريع مشکلات مردم اين  شهرستان تلاش کنند و فاضلاب  لردگان از دست‌اندازهاي بروکراسي عبور کرده و به مقصد برسد تا بتوانيم شاهد توقف ريزش پساب‌هاي شهري و در نهايت سلامتي محيط‌زيست باشيم.
 
انتهاي پيام/
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس