آخرین اخبار
ورزشی
کد مطلب: 125662
سايه ترس سگ هاي ولگرد بر سر مردم لردگان/ مردم در انتظار تدبير اين معضل از سوي مسئولين
تاریخ انتشار : 1397/04/12 08:46:11
نمایش : 325
حضور سگ هاي ولگرد مدتي است که در کوچه ها و خيابان هاي اصلي و حتي مرکز شهر لردگان جولان مي دهند و مسافران و شهروندان از ترس مواجهه با آنها فراري و نمي دانند که متولي اصلي جمع آوري آنها کيست.
به گزارش خبرنگار سلام لردگان، بي توجهي مسئولين در جمع آوري سگ هاي ولگرد اين روزها بدليل گرمي هوا آنقدر شدت پيدا کرده است که کوچه هاي شهر به جولانگاه حيوانات بدل شده اين اتفاق مي تواند تبعات بهداشتي و اجتماعي ناخوشايندي به همراه داشته باشد.

سگهاي ولگردي که تنها ارمغانشان گسترش آلودگي و بيماري, رعب و ترس در بچه مدرسه اي ها, کودکان و نگراني خانواده ها است در سايه عدم توجه مسئولين ذيربط لردگان را جولانگاه خود قرار داده اند.

 
افزايش بي رويه جمعيت سگ هاي ولگرد و پرسه زني آنها در برخي از خيابان هاي شهر و ازجمله مرکز شهر و در جلوي ادارات معضلي است که اين روزها به شدت موجب هراس و نگراني و ايجاد مشکلاتي براي شهروندان شده و خطر جدي براي سلامت و امنيت شهروندان ايجاد کرده است.

يکي از شهروندان شهر لردگان در اين زمينه گفت: هر شب شاهد جولان سگ ها در کوچه و خيابان محل سکونتمان هستيم و شهرداري بايد به اين وضعيت رسيدگي کند.
 
يکي ديگر از شهروندان گفت: امروز مشکل سگ هاي ولگرد در تمام خيابان هاي شهر لردگان وجود دارد و نمي دانم کساني که بايد رسيدگي کنند در کدام خيابان هاي اين شهر زندگي مي کنند که مشکلات مردم را لمس نمي کنند.
 
خانمي که در محله فرهنگيان زندگي مي کند در گفتگو با خبرنگار ما گفت: با توجه به وجود سگ‌هاي ولگرد شب‌هاي آرامي نداريم و خانواده‌ها نيز نمي‌توانند ‌بيرون از منزل بروند.

وي، صداي زوزه سگ‌هاي ولگرد را نيز آزار دهنده دانست و افزود: صداي سگ‌ها آسايش را از خانواده‌ها گرفته و شب و روز نيز بر تعداد سگ‌ها افزوده مي‌شود.
 
   نکته پاياني اينکه اين حيوانات براي سير کردن شکم خود در بين سطل‌هاي زباله سرکشي کرده و زباله‌ها را پخش کرده و سبب گسترش آلودگي در شهر مي‌شوند که جا دارد مسؤولان شهرداري و شبکه بهداشت و درمان و اداره حفاظت محيط زيست  هرچه سريع‌تر فکري براي اين سگ‌هاي ولگرد مهمان شهر لردگان کرده تا بيش از اين موجب آزار و اذيت شهروندان که با آنها روبرو مي‌شوند و ساير مردم از حضور اين سگ‌ها در شهر نشوند.
 

انتهاي خبر/630 ل
 
 
 
 
 
علی
| |
1397/04/13 11:57:31
0
1
حیف از این انتقادهای اصلاح کننده شهرستان که گوش شنوائی ندارد
1111
| |
1397/04/13 13:44:13
0
1
گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من ------------- آنچه البته به جائی نرسد فریاد است
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس