آخرین اخبار
کد مطلب: 125685
مردم چوب ندانم کاري شوراها را مي خورند/ اعضاي شورا به وعده هايي که به مردم داده اند، وفادار بمانند
تاریخ انتشار : 1397/04/27 16:08:33
نمایش : 358
اختلاف نظر بين برخي اعضاي شوراي اسلامي شهر لردگان و نيز مخالفت با شهردار اين شهر به کلاف سردرگمي تبديل شده است که به نظر مي رسد مردم بيشترين زيان را از آن مي بينند.
به گزارش خبرنگار سلام لردگان سالها است که سايت خبري سلام لردگان صدها  گزارش ،مقاله ،يادداشت و... از وضعيت محله هاي شهر لردگان منتشر کرده که يکي از دغدغه هاي ساکنان اين مناطق، کم مهري برخي از اعضاي شوراي شهر، نمايندگان مجلس و مسئولان نسبت به بافت هاي فرسوده است.

مردم عنوان مي کنند که کانديداهاي شوراي شهر و مجلس فقط در زمان تبليغات به اين مناطق که بيشترين راي دهندگان را هم دارند،مي آيند وپس از کسب راي، متاسفانه اين مناطق به فراموشي سپرده مي شود و تا دور بعدي انتخابات از اين محله ها سراغي گرفته نمي شود.
 
شهروندان انتظار دارند کساني که  وارد گود شوراي شهر شدند، مردم را رها نکنند به محله هاي شهر رفت و آمد داشته باشيد و مسائل ومشکلات شان را از نزديک ببينيد و در صحن شورا مسائل مطرح شود واز شهردار بخواهند مشکلات شان را برطرف کنند و در واقع به وعده هايي که به مردم داده اند، وفادار بمانيد.
 
يکي از شهروندان لردگان گفت: شهرستان لردگان، شهداي بسياري را تقديم انقلاب  کرده و همواره مدافع نظام و درخط ولايت بوده اند ودر تمام صحنه هاي فرهنگي ومذهبي، سياسي، انتخابات ،راهپيمايي هاو... در خط مقدم قرار دارند،اما باز آنگونه که حق شان مي باشد از امکانات فرهنگي، رفاهي ،تفريحي ،ورزشي و... بهره مند نشده اند.

کودکان ،نوجوان و جوانان شهر لردگان همواره از کم مهري ها و تبعيض ها گلايه مند بوده اند. مردم و ساکنان اين مناطق از نبود و کمبود پارک و فضاي سبز، اماکن فرهنگيپ، ورزشي، کوچه هاي زيبا و روشن و... گلايه مند بوده اند و مسئولان هم کمتر در اين مناطق حضور يافته و به خواسته هايشان رسيدگي مي کنند.

موضوع ديگر اين است که گاهي شنيده مي شود که دربرخي ادوار بدليل ضعف نظارتي شورا؛ شهرداري يا خود اعضاي شورا در برخي بخش ها تخلفاتي را انجام مي دهد که اگر اعضاي شورا براي خدمت به شهروندان وارد شورا مي شوند، بطوريقين مي دانند که نظارت برعملکرد شهرداري مهمترين وظيفه آنهاست و شهرداري هم موظف است که پاسخگوي شورا باشد؛پ س نظارت لازم را خواهد داشت.اما اگر اهدافي ديگر داشته باشند و منافع مردم را فداي منافع شخص ،گروهي ،سياسي وجناحي کنند، آنگاه نخواهند توانست بر عملکرد شهرداري نظارت کنند و بطوريقين تخلفات هم رخ مي دهد وشهرداري هم خود را پاسخگوي شورا به عنوان نماينده مردم نمي داند.
 
موضوع ديگر ،در بخش هاي مختلف شهري از جمله عبور ومرور و ترافيک، آسفالت  و روشنايي خيابان ها،کوچه ها و معابر،حمل و نقل عمومي، خودرهاي شهر، ورود فاضلاب به کوچه ها و خيابان ها، کمبود پارکينگ هاي عمومي، ساخت و سازها ،تغييرکاربري از فضاي سبز به تجاري مسکوني و... ،کمبود اماکن تفريحي وفرهنگي ،ورزشي و... ،بي توجهي به حاشيه نشينان و... ،مشکلات فراواني وجود دارد و  مورد بي توجهي قرار گرفته است. اما چه بايد کرد؟
 
از طرفي ديگر مقام معظم رهبري بر تحقق شعار"ما مي توانيم"در بخش هاي مختلف بارها تاکيدات فراواني داشته اند وب ايستي اين شعار را در شوراي شهر هم محقق نمود. بايستي شوراي شهر  مطالبه گر داشته باشيم. ما مي توانيم شهري آباد و زيبا داشته باشيم. ما مي توانيم از حقوق شهروندان مان دفاع کنيم. ما مي توانيم به نيازهاي کودکان، نوجوانان و جوانان محلات حاشيه اي پاسخ دهيم.ما مي توانيم شرايط اشتغال جوانان مان را فراهم کنيم وبخواهيم که اولويت اشتغال با جوانان شهرمان باشد.ما مي توانيم با تعامل وقانون  ،حق شهر را مطالبه کنيم.ما مي توانيم براي بانوان شهرمان اماکن تفريحي اختصاصي فرهنگي ،تفريحي ،ورزشي و.... داشته باشيم.ما مي توانيم ... .
 
 انتهاي خبر/630 ل
 

 
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس