آخرین اخبار
کد مطلب: 125728
در همايش عاشورائيان شهرستان لردگان عنوان شد:
محرم و عاشورا؛ بهترين فرصت براي ايجاد وحدت در جهان اسلام
تاریخ انتشار : 1397/06/18 10:03:26
نمایش : 632
رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان لردگان با بيان اينکه ائمه اطهار(ع) با تأکيد بر برگزارى مراسم عزادارى حسينى، برنامه آن حضرت را محورى براى وحدت مردم قرار دادند، گفت: محرم و عاشورا بهترين برنامه براي ايجاد وحدت در جهان اسلام است.
به گزارش خبرنگار سلام لردگان؛  گردهمايي مداحان و مسئولان هيئت هاي مذهبي شهرستان لردگان با حضور امام جمعه لردگان و فرمانده نيروي انتظامي شهرستان لردگان در سالن اجتماعات سازمان تبليغات اسلامي لردگان برگزار شد.

احمد رضا خدري، رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان لردگان در اين گردهمايي اظهار داشت: باتوجه به فرا رسيدن ماه محرم ماه سوگواري سرور و سالار شهيدان و براي هماهنگي بيشتر در بين هيئت هاي مذهبي شهرستان و مداحان اهل بيت (ع) براي اجراي باشکوه مراسم عزاداري در ماه محرم گردهمايي  هيئت هاي مذهبي و مداحان اهل بيت (ع) در سالن اجتماعات اداره تبليغات اسلامي شهرستان لردگان برگزار شد.

وي، گفت: عاشورا آغازي براي تداوم اسلام ناب محمدي بود و همه ي ما بايد تمام تلاش خود را براي  حفظ عاشورا و اهداف آن انجام دهيم.

خدري افزود: ائمه اطهار(ع) با تأکيد بر برگزارى مراسم عزادارى حسينى، برنامه آن حضرت را «محورى»  براى وحدت مردم قرار دادند، به‌گونه‌اى که امروزه در ايام شهادتش ميليون‌ها انسان با اختلاف طبقات و نژاد و مذهب در هر کوى و برزن به عزادارى آن حضرت به پاخاسته و گرد بيرق حسينى اجتماع مى‌کنند.
 
رئيس تبليغات اسلامي شهرستان لردگان بيان داشت: در واقع ائمه اطهار(ع) با ترغيب مردم به اقامه مجالس حسينى از پراکندگى نيروها جلوگيرى کردند و توده‌هاى متفرق را بسيج کردند و با ايجاد وحدت و يکپارچگى در ميان آنها قدرت عظيمى را به وجود آوردند و حرکت خودجوش ميليونى مردم مسلمان ايران در نهضت شکوهمند انقلاب اسلامى در ماه محرم و صفر به‌ويژه روزهاى تاسوعا و عاشورا که لرزه بر اندام طاغوتيان مى‌انداخت سرّ تأکيد ائمه اطهار(ع) بر محور قراردادن عزاداري امام حسين (ع) را روشن‌تر مى‌کند.
 
سرهنگ ميرزايي  فرمانده نيروي انتظامي شهرستان نيز در اين همايش از مسئولين هيئت هاي مذهبي شهرستان خواستند با حفظ امنيت، نظم و انضباط، دوري از رقابت کشي، حفظ حرمت ماه محرم  و رعايت حال مردم را در برنامه هاي عزاداري سر لوحه کار خود قرار دهند.
 
انتهاي پيام/630 ل
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس