آخرین اخبار
کد مطلب: 125747
استقبال مردم لردگان از کاروان پياده زائران کربلا + عکس
تاریخ انتشار : 1397/07/03 18:09:04
نمایش : 778
کاروان پياده «حرم تا حرم» انصارالحسين (ع) که 26 مرداد 97 از مشهد مقدس عازم کربلاي معلي هستند، صبح امروز سه شنبه سوم مهر ماه 97 وارد شهرستان لردگان در جنوب استان چهارمحال و بختياري شدند.
علي حقي پور مسئول کاروان انصارالحسين (ع) در گفت‌وگو با خبرنگار سلام لردگان گفت: اين کاروان براي هجدهمين بار در  26 مرداد 97 از جوار بارگاه ملکوتي علي بن موسي الرضا (ع) حرکت کرد و پس از عبور از استان هاي خراسان رضوي و خراسان جنوبي وارد استان اصفهان و چهارمحال و بختياري شده و بعد از 41 روز به شهرستان لردگان رسيد.

وي افزود: اين کاروان با حضور 72 نفر به سمت کربلا در حرکت است که کم‌سن‌ترين عضو آن  15ساله و مسن‌ترين آن‌ها 75 ساله اين کاروان را همراهي مي‌کنند.

حقي پور مسير بعدي حرکت اين کاروان را از شهرستان لردگان به سمت استان خوزستان عنوان کرد و گفت: به حول و قوه الهي قرار است اين کاروان در 74 روز مسافت 2600 کيلومتري مشهد تا کربلا که تقريبا 1400 کيلومتر تا امروز غريب به 43 روز پياده‌روي، در روز اربعين در مراسم عزاي سالار شهيدان شرکت خواهيم کرد.

مسئول هماهنگ کننده کاروان انصار الحسين (ع) هدف از اين حرکت را ترويج و اشاعه فرهنگ حسيني، تجديد ميثاق با شهدا به خصوص شهيد بي سر شهيد محسن حججي و امر به معروف و نهي از منکر عنوان کرد و افزود: تمام کساني که در اين کاروان هستند با عشق و علاقه از خانه و زندگي خود جداشده اند و با حرکت خود مروج فرهنگ اباعبدالله الحسين و عاشورا هستند.

ابوالفضل عدالتي پور کوچکترين فرد با سن 15 سال گفت: اين اولين باري است که کاروان مشهد به کربلا را همراهي مي کنم و تمام قدم هايم را براي ظهور حضرت مهدي (عج) بر ميدارم و در اين راه خستگي برايم معنايي ندارد .  
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس