آخرین اخبار
کد مطلب: 125750
اجتماعي؛
کيفيت نامطلوب نان و کاهش وزن چانه درنانوايي هاي لردگان
تاریخ انتشار : 1397/07/04 10:56:52
نمایش : 540
وضعيت پخت نان در شهرستان لردگان چند وقتي است رضايت بخش نيست و پخت نان هاي خمير، سوخته و تيره صداي شهروندان اين شهر را در آورده است.
به گزارش خبرنگار سلام لردگان،  کيفيت نان در نانوايي هاي شهرستان لردگان مدتي است به شکل چشمگيري کاهش يافته است به طوري که شهروندان وگردشگران از اين وضعيت گلايه مند هستند. خشکي بيش ازحد نان ، تکه تکه شدن نان ها، غيرقابل مصرف شدن نان در مدت زمان کوتاه، خامي خمير نان و وجود خميرهاي گلوله شده در نان از جمله مواردي است که مردم  لردگان به شدت از آن گله مند هستند .وضعيت پخت نان در لردگان چند وقتي است رضايت بخش نيست و پخت نان هاي خمير، سوخته و تيره صداي شهروندان اين شهر را در آورده است.

نان همواره به عنوان يکي از نياز هاي بشر است از اين رو مصرف روزانه  نان در سبد غذايي مردم مورد توجه بسيار زيادي قرار گرفته و همين باعث شده بحث توليد و توزيع آن هم از اهميت ويژه‌اي برخوردار باشد ولي مردم شهرستان لردگان از کيفيت نان در اين شهرستان رضايت ندارند.

 لردگان  يکي از شهرستان هاي پرجمعيت وگردش پذير استان چهار محال و بختياري است که طبق آمارها مصرف نان در اين شهرستان جايگاه ويژه اي در سبد خانوارها دارد  و از اين رو مي توان گفت: بي کيفيتي و عدم نظارت جدي بر نانوايي هاي اين شهرستان  باعث شده مردم شاهد نان بي کيفيت بر سر سفره هاي خود باشند.  هرچند در سالهاي اخير در کارگروه آرد و نان اين شهرستان براي ارتقاي کيفيت نان تدابير خاصي اتخاذ شده است اما با اين همه، باز تغيير آنچناني در کيفيت نان نشده است و همچنان نان بي کيفيت بر سر سفره هاي مردم لردگان خودنمايي مي کند.
  يکي از شهروندان لردگاني در اين باره به خبرنگار ما مي گويد: آنچه در خصوص نان پخت شده در شهرستان مشهود است رضايت بخش نبوده و عموم مردم سالهاست از کيفيت پخت نان رنج مي برند بطوري که به جزء تعداد معدودي از نانوايي ها که نان آنها از کيفيت مناسبي برخوردار بوده بقيه قريب به اتفاق نانشان از کيفيت پاييني برخوردار است و جاي سوال دارد چرا مسئولين امر ساليان سال اين موضوع مهم را حل و فصل نکرده اند؟ .

شهروند ديگري نيز در اين باره مي گويد: از مسئولان محترم خواشمنديم تدابير ويژه اي در خصوص کيفيت و پخت نان نمايند براي مثال با برگزاري دوره هايي در خصوص شيوه هاي پخت نان با کيفيت و دعوت از خبره هاي اين کار براي نانوايان و ملزم نمودن نانوايان براي رعايت استانداردها و بهداشت و شيوه هاي صحيح پخت نان و ... مي توان در کيفيت بخشي آن اقدام کرد، البته در اين بين کيفيت آرد موجود نيز مي بايست ارتقاء يابد.
 
 
  با اين حال هرچند مسئولان براي ارتقاي نان در سطح شهرستان لردگان اقداماتي انجام داده اند اما بايد با نظارت مستمر بر کار نانوايي هاي سطح شهرستان رضايتمندي را براي مردم به همراه آورند.
 
انتهاي پيام/630 ل
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس