آخرین اخبار
کد مطلب: 125818
رهبر انقلاب در ديدار خانواده شهدا:
ممکن است آمريکا براي سال۹۷جنجال بکند ولي براي سال ۹۸ نقشه‌اي بکشد/جريان‌هاي سياسي به دشمن ميدان ندهند
تاریخ انتشار : 1397/09/21 22:01:41
نمایش : 412
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي فرمودند: اينکه آمريکايي‌ها گفتند سال ۹۷ چنين و چنان مي‌کنيم، ممکن است فريب باشد؛ ممکن است سال ۹۷ جنجال کنند و نقشه را براي سال ۹۸ کشيده باشند. همه، حواس‌شان را جمع کنند.
به گزارش سلام لردگان؛ به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر حفظ و نشر آثار آيت‌الله العظمي خامنه‌اي، حضرت آيت الله خامنه اي، صبح امروز (چهارشنبه ۲۱ آذرماه) در ديدار جمعي از خانواده‌هاي شهيدان دفاع مقدس و مدافع حرم و دفاع از مرزها و امنيت، بازآفريني روحيه شجاعت و شهادت در نسل جوان مؤمنِ انقلابي امروز را «معجزه انقلاب» برشمردند و با دعوت مردم و جوانان و همچنين مسئولان به بيداري و هوشياري در مقابل توطئه هاي جبهه استکبار و در رأس آن امريکا، گفتند: همه بايد تلاش خود را براي تقويت اقتصاد کشور و توليد ملي مضاعف کنند و مسئولان نيز بايد مراقب باشند تا فريب ظاهرسازي و زبان بازي دشمن را نخورند و دشمن خبيثي که از در بيرون شده است، از پنجره وارد نشود.
 
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به کلام امام بزرگوار مبني بر اينکه «ملتي که شهادت دارد، اسارت ندارد»، تأکيد کردند: ملتي که به استقبال خطر رفتن در راه خدا و شهادت در راه او را، سعادت و يک موفقيت بزرگ مي داند، هيچ نيرويي توانايي ايستادگي در مقابل آن را ندارد و آن ملت همواره برنده است و پيش خواهد رفت.
 
حضرت آيت الله خامنه اي ملت ايران را نمونه بارز اين تفکر دانستند و افزودند: اينکه ملت ايران در طول ۴۰ سال گذشته در راه بسيار پُر خطر و پُر زحمت خود در مقابل همه قدرتمندان ظالم ايستاد و آنها نتوانستند هيچ غلطي بکنند به دليل اعتقاد به شهادت و اين سرنوشت افتخارآميز است.
 
ايشان استمرار اين تفکر و روحيه در جوانان انقلابي را نشانه رويش هاي چند برابري انقلاب در مقابل ريزش ها خواندند و خاطرنشان کردند: امروز جوان مؤمن و انقلابي با همان روحيه جوانان اول انقلاب و روحيه شهيدان همت و خرازي و ديگر بزرگان به وسط ميدان مي آيد و با احساس مسئوليت و شجاعت همچون ستون انقلاب، در مقابل دشمن مي ايستد و به استقبال شهادت مي‌رود، و اين معجزه نظام جمهوري اسلامي است که توانسته اين روحيه فولادين را بازآفريني کند و استمرار دهد.
 
رهبر انقلاب اسلامي با تأکيد بر اينکه اگر اين شهادتها و شجاعتها و صبر خانواده هاي شهدا نبود، مستکبران عالَم و امريکاي جنايتکار همچون دوران طاغوت بر کشور مسلط مي شدند، گفتند: ملت ايران قدردان شهدا و خانواده هاي آنان است که نمونه هاي آن را در حضور پرشکوه مردم در تشييع شهداي مدافع حرم و دفاع از امنيت و مرزها شاهد بوده و هستيم.
آيت الله خامنه اي خاطرنشان کردند: برخلاف تحليل هاي بي ربط برخي افراد کج فهم و دلبسته به غرب، جمهوري اسلامي نيرومند و توانا است و اين قدرت به‌واسطه معنويت و فکر و تلاش انسانهاي فداکار و ايمان جوانان و خانواده هاي شهدا به‌دست آمده است.
 
ايشان با تأکيد بر اينکه دشمنان سرشناس ايران اسلامي، غرق در فساد اخلاقي و سياسي هستند، افزودند: اگر مي خواهيد چهره واقعي امريکا را بشناسيد، به رئيس جمهور و دولتمردان کنوني امريکا بنگريد زيرا اين افراد، چهره زشت و نفرت انگيز هميشگي دولتمردان امريکا را اکنون به‌صورت صريح و آشکار نمايان کرده اند.
 
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به ايستادگي ملت ايران در مقابل چنين دشمني، خاطرنشان کردند: آمريکايي‌ها در طول اين سالها، همواره به دنبال اين بودند که همانند قبل از انقلاب بار ديگر بر ايران مسلط شوند و همان شرايطي را که براي برخي کشورهاي ضعيف منطقه به‌وجود آورده اند و آنها را گاو شيرده خود ناميده اند، براي ايران عزيز، بزرگ و پرافتخار نيز بوجود آورند اما به اين هدف نرسيدند و از اين به بعد هم قطعاً نخواهند رسيد.
 
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به اينکه امام بزرگوار، امريکا را «شيطان بزرگ» خواندند، افزودند: امام(ره) با اين نامگذاري، در واقع همه موحدان و ملتهاي با انصاف جهان را در مقابل امريکا بسيج کردند و توفيقات زيادي هم در اين راه به‌دست آمده و بيشتر هم خواهد شد اما دشمن تلاش دارد تا ملت ايران را از مسير پيشرفت و ايستادگي در مقابل قدرتها، منصرف کند.
 
ايشان با اشاره به تحرکات و اقدامات دو سال اخير امريکايي‌ها به‌ويژه وضع تحريم‌هاي همه‌جانبه و کمک به دشمنان گوناگون ايران، نقشه هاي آنها را لو رفته خواندند و تأکيد کردند: هدف آنها اين بود که به وسيله تحريم و اقدامات ضد امنيتي، در کشور دو دستگي، اختلاف و جنگ گروهها به‌وجود آورند و عده اي را به خيابانها بکشانند و نام آن را هم «تابستان داغ» گذاشته بودند اما به کوري چشم دشمنان، تابستان امسال يکي از بهترين تابستانها بود.
 
رهبر انقلاب اسلامي همچنين با اشاره به اظهارات مقامات امريکايي مبني بر اينکه جمهوري اسلامي «چهل سالگي» خود را نخواهد ديد، گفتند: ملت ايران با استحکام تمام ايستاده است و به توفيق الهي در ۲۲ بهمن، چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي را با شکوه بسيار بيشتر از سالهاي قبل برگزار خواهد کرد.
 
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به بيداري ملت ايران، مسئولان را به تلاش بيشتر توصيه کردند و افزودند: اگرچه نقشه دشمن لو رفته است اما همه بايد هوشياري خود را حفظ کنند زيرا امريکا، دشمني خبيث و حيله گر است و ممکن است قصد فريب داشته باشد تا براي سال ۹۷، جنجال کند اما مثلاً براي سال ۹۸ نقشه اي بکشد.
 
ايشان، صهيونيست‌ها و مرتجعين منطقه را شريک امريکا در توطئه و دشمني با ملت ايران دانستند و تأکيد کردند: البته ما قوي تر از آنها هستيم زيرا تاکنون نتوانسته اند در مقابل جمهوري اسلامي، هيچ غلطي بکنند و از اين پس هم نخواهند توانست.
 
رهبر انقلاب اسلامي در عين حال تأکيد کردند: نبايد لحظه اي غافل شد و همه بايد بيدار و هوشيار باشند. توصيه من به ملت ايران به‌ويژه جوانان و مجموعه هاي گوناگون کشور اعم از همه صنوف و جريانهاي سياسي اين است که مراقب باشند ميدان را براي دشمن آماده نکنند زيرا اگر غافل شويم، همان دشمن ضعيف، زهر خود را خواهد ريخت.
 
حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: امروز، مهمترين وظيفه مردم و مسئولان، در کنار هوشياري، تلاش براي تقويت اقتصاد کشور توليد داخلي است.
 
ايشان، مسئولان را به افزايش تلاشها و فريب ظاهرسازي و زبان بازي دشمن را نخوردن، توصيه مؤکد کردند: دشمن انواع ترفندها را به‌کار مي برد و مسئولان بايد مراقب باشند، دشمن خبيثي که از در بيرون شده است، از پنجره داخل نشود.
 
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به تأکيداتي که به مسئولان در خصوص مسائل اقتصادي و حل مشکلات مردم کرده اند، افزودند: اگر مسئولان به موضوع تقويت توليد داخلي توجه جدي کنند، مشکلات اقتصادي مردم کم خواهد شد.
 
حضرت آيت الله خامنه اي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به دست دوستي آل سعود با دشمنان اسلام و جنايت آنها در يمن، امريکا را شريک اين جنايت ها خواندند و خاطرنشان کردند: سعودي ها تصور مي کردند مي توانند ظرف چند روز يا چند هفته، بر يمن مسلط شوند اما اکنون حدود چهار سال است که نتوانستند کاري از پيش ببرند و هرچه زمان بگذرد، ضربه اي که به آنها وارد خواهد شد، سخت تر خواهد بود.
 
ايشان سياست آل سعود در يمن و بحرين را، سياستي ابلهانه دانستند و تأکيد کردند: خادم حرمين شريفين بايد «اشداءُ علي الکفار» باشد، نه اشداء در مقابل مؤمنان و در مقابل مردم يمن و مردم بحرين.
 
رهبر انقلاب اسلامي با تأکيد بر اينکه ملت ايران بايد با بصيرت کامل، اوضاع را زير نظر داشته باشد و موضع خود را مستحکم نگه دارد، افزودند: امروز در اين دنياي طوفاني که طوفان آن به اروپا و فرانسه نيز رسيده است، ملت ايران به برکت اسلام در کشتي امن محبت اهلبيت عليهم السلام قرار گرفته و پيروزي متعلق به اين ملت است.
 
انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس