آخرین اخبار
کد مطلب: 125849
امام جمعه لردگان در نماز جمعه اين هفته گفت:
بدانيد، آمريكا و برخى كشورها نظير آن، پايشان از اين منطقه قطع خواهد شد
تاریخ انتشار : 1397/10/14
نمایش : 481
امام جمعه لردگان با اشاره به پيش بينى مقام معظم رهبرى در 9 ماه گذشته گفت: پيش بينى مقام معظم رهبرى محقق گشته و آمريكايى‌ها ضمن اعلام واقدام به خروج از سوريه، اعلام خروج از افغانستان و عقب نشينى از حمايت از سعودى‌ها درجنگ يمن وديگر عرصه‌هاى منطقه، به ناتوانى در پيشبرد برنامه‌هايشان در منطقه غرب آسيا اذعان كردند. اين ها يعني شکست آمريکا...
به گزارش خبرنگار سلام لردگان؛ حجت الاسلام سيد مهدي تاج امام جمعه لردگان در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته ضمن رعايت تقواي الهي گفت: همه ما بايد تقوا پيشه کنيم  و جز راستگوترين افراد باشيم .

وي خطاب به مسئولين گفت: اين دنيا جند صباست اگه مي خواهيد کاري انجام بدهيد به دروغ وعده ندهيد چرا که فرداي قيامت بيچاره و گرفتار مي شوديد.

تاج زاد افزود:متاسفانه جامعه امروز خيلي دچار غيبت کردن و دروغ گفتن است و اين جامعه مورد پستند امام زمان نيست .

وي با اشاره به فتواي حضرت امام (ره) گفت: اگر کسي خوبي ديگري را هم بگويد و آن شخص راضي نباشد اين هم غيبت محسوب مي شود .
 
امام جمعه لردگان در خصوص انتصاب آيت الله لاريجاني به عنوان رياست مجمع تشخيص نظام گفت: انتصاب آيت الله صادق آملي لاريجاني به رياست مجمع تشخيص مصلحت نظام به اعتراف بسياري از صاحبنظران، انتصابي شايسته و بجا مي‌باشد. چراکه اين شخصيت برجسته، از جهات مختلف داراي نقاط قوت و مثبتي مي‌باشند که سوابق علمي، فقهي و شايستگي‌هاي مديريتي ايشان در طول يک دهه اخير در قوه قضائيه ، خبرگان رهبري و شوراي نگهبان مويد آن مي‌باشد. لذا اميد است مجمع تشخيص با حضور ايشان منشاء تحولاتي در روند کارآمدي کشور باشند.
 
وي به وظايف مجمع تشخيص نظام اشاره نمود و گفت: بر اساس قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران، ۸ وظيفه براي اين مجمع در نظر گرفته شده‌است که ۴ مورد آن دائمي و عمومي و ۴ مورد ديگر حسب شرايط خاص و مقطعي مي‌باشد.

تاج زاد به وظايف دائمي مجمع اشاره نمود و گفت: تشخيص مصلحت ميان نظرات مجلس شوراي اسلامي و شوراي نگهبان،  تهيه و پيشنهاد پيش‌نويس سياست‌هاي کلي نظام (جمهوري اسلامي) در اجراي بند ۱ اصل ۱۱۰ قانون اساسي، حل معضلات نظام با ارجاع از سوي مقام رهبري و اعلام نظر در مورد استفساريه‌هاي مربوط به مجمع تشخيص مصلحت نظام از جمله وظايف دائمي مجمع تشخيص نظام است .
 
خطيب جمعه لردگان، روز دهم ارديبهشت ماه امسال رهبر معظم انقلاب اسلامى با اشاره به ناامنى و جنگ و درگيرى ناشى از حضور آمريكا در منطقه‌ى غرب آسيا، تأكيد فرمودند: بايد پاى آمريكايى‌ها از اين منطقه قطع شود و بايد از منطقه‌ى غرب آسيا بيرون بروند. ايشان اشاره داشتند آن كسى‌كه بايد از منطقه بيرون برود، آمريكا است و نه جمهورى اسلامى ايران، ما اهل اينجا هستيم و خليج فارس و غرب آسيا، خانه‌ى ما است اما شما، بيگانه و به‌دنبال اهداف خباثت‌آميز و ايجاد فتنه هستيد. و  بدانيد، آمريكا و برخى كشورها نظير آن، پايشان از اين منطقه قطع خواهد شد.

وي افزود: اكنون با گذشت ۹ماه از آن زمان، پيش بينى مقام معظم رهبرى محقق گشته وآمريكايى‌ها ضمن اعلام واقدام به خروج از سوريه، اعلام خروج از افغانستان و عقب نشينى از حمايت از سعودى‌ها درجنگ يمن وديگر عرصه‌هاى منطقه، به ناتوانى در پيشبرد برنامه‌هايشان در منطقه غرب آسيا اذعان كردند. اين ها يعني شکست آمريکا، يعني  پايشان از اين منطقه قطع داره مي شود .

امام جمعه لردگان بيان داشت: علت العلل ناتوانى استكبار در پيش برد اهداف خود در منطقه را بايد معطوف به تعميق و نهادينه شدن نظريه مقاومت در جوانان كشورمان، در منطقه و جهان اسلام واقبال جوانان در كشورهاى مسلمان به اين پديده دانست.
 
وي تصريح کرد: قدرت ايران بر تمامى محاسبات آمريكايى‌ها سايه انداخته است. به‌گونه‌اى كه قادر به انكار آن نيستند. درجايي که مسلمانان جهان کمک مي خواستند ايران کمک و راهنمايي کرد وايران فهماند به تمام مسلمانان جهان که را،  راه ايستادن است .
 
تاج زاد به 17دى؛ اجراى توطئه استعمارى كشف حجاب به‌دستور رضاخان پهلوى (1314ه.ش) اشاره نمود و گفت: رضا خان نوکر بي چون چراي انگليس بود مي خواست با تغيير لباس ايران را مثل غرب کند ، در کوچه و خيابان چادر از سر زن متدين برمي داشتند زن متدينه ما امنيت نداشت .

اما متاسفانه يه عده اي در کشور ما مي گويند چرا حجاب اجباري؟ ، حجاب جزآموزه هاي ديني ماست، دنياي غرب مي خواهد زن برهنه باشد آنها زن ها را براي کام جويي هاشون مي خواهند اما اسلام زن را عزيز مي دارد و زن برايش مهم و مقام دارد . غرب مي خواهد با کشف حجاب ساختار شکني بکند و اصل دين ما را زير سوال ببرد .  

امام جمعه لردگان در پايان از مسئولين صدا و سيماي استان به خاطر عدم پوشش برنامه هاي شهرستان لردگان انتقاد کرد .
 
انتهاي پيام/630 ل
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس