آخرین اخبار
کد مطلب: 80658
يارانه افراد پردرآمد در نشست مشترک دولت و مجلس قطع مي‌شود
تاریخ انتشار : 1393/06/22 14:29:40
نمایش : 1499
عضو کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات قوه مقننه از نشست مشترک دولت و مجلس براي پيگيري حذف يارانه دهک‌هاي پردرآمد خبر داد.
به گزارش سلام لردگان- علي‌محمد احمدي در گفتگو با خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران از نشست مشترک دولت و مجلس براي پيگيري حذف يارانه دهک‌هاي پردرآمد خبر داد.
 
وي افزود: از چندي پيش در کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، دريافت گزارش عملکرد ماده واحده قانون بودجه 93 را آغاز کرده‌ايم.

عضو کمسيون برنامه، بودجه و محاسبات تصريح کرد: قطعا در مورد حذف يارانه افراد پردرآمد با وزير اقتصاد و معاونت راهبردي جلسه مشترک خواهيم داشت.  
 
وي در مورد زمان اين نشست گفت: از آنجايي که موضوع يارانه‌ها در بند 21 قانون بودجه 93 يعني آخرين بند اين قانون است بنابراين در زمان مقرر اين نشست برگزار خواهد شد.  
 
احمدي در ادامه اظهار داشت: ظاهرا تيم اقتصادي دولت در مورد حذف يارانه افراد پردرآمد به جمع بندي نرسيده است.

وي گفت: بند (و) تبصره 21 ماده واحده قانون بودجه 93 تصريح کرده که دولت بايد به تناسب درآمد به افراد يارانه بدهد و سقف درآمد را نيز تعيين کند.  
 
نماينده دهلران و آبدانان تصريح کرد: همچنين وزير اقتصاد با حضور در مجلس گفت 10 ميليون نفر از افراد پردرآمد را شناسايي کرده‌ايم.
 
وي خاطر نشان کرد: متأسفانه تيم اقتصادي دولت در مورد اين قضيه به اجماع نرسيده است. 

احمدي اظهار داشت: آنچه که قانون خواسته بايد عملياتي شود و اگر اين اتفاق نيفتد دولت با کسري منابع مواجه خواهد شد. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ حذف يارانه نقدي دهک‌هاي بالاي درآمدي، امري مهم است که از آبان ماه سال گذشته و در آستانه بررسي بودجه 1393 کل کشور مطرح شد.
 
اين موضوع که از سوي نمايندگان کميسيون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شوراي اسلامي مطرح شده بود، در جلسات مختلف بررسي و قرار شد در متن قانون بودجه 93 لحاظ شود.
 
از اين رو نمايندگان در جريان بررسي لايحه بودجه 93 در قالب تبصره 21 ماده واحده اين لايحه دولت را مجاز کردند نسبت به حذف يارانه نقدي افراد پردرآمد اقدام کند، اما علي رغم گذشت چندين ماه از اجراي قانون بودجه 93 اين موضوع تاکنون عملياتي نشده و منجر به واکنش برخي نمايندگان نسبت به عدم اجراي نص صريح قانون شده است. 

علي محمد احمدي عضو کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات پيشتر در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران گفت: موضوع حذف يارانه نقدي افراد پردرآمد را از وزير اقتصاد و امور دارايي پيگيري کرده  است.

وي به نقل از وزير اقتصاد گفت: فرآيند حذف يارانه نقدي دهک‌هاي بالاي يارانه نقدي آغاز شده است.
 
نماينده دهلران گفت: بر اين اساس قرار است ابتدا سقفي را در نظر بگيرند و با استناد به آن افراد پردرآمد را شناسايي و نسبت به حذف آنها اقدام کنند.
 
همچنين احمد اميرآبادي فراهاني ديگر عضو کمسيون برنامه بودجه و محاسبات نيز در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران، گفت: ضروريست دولت هرچه سريعتر نسبت به حذف يارانه دهک‌هاي بالايي درآمدي اقدام کند.

نماينده قم تصريح کرد: در صورت عدم اجراي کامل بودجه 93 مجلس نسبت به ابزارهاي نظارتي خود روي خواهد آورد.

بنابراين در حالي که نمايندگان، کارشناسان و مردم انتظار دارند تا يارانه افراد پردرآمد حذف شود که تاکنون اين اقدام صورت نگرفته و طبق گفته وزير اقتصاد فرايند آن آغاز شده است.

بايد منتظر ماند و ديد دولت تدبير و اميد به طور کامل نسبت به اجراي تاکيدات قانون در مورد هدفمندسازي يارانه‌ها اقدام خواهد کرد يا به روال دولت قبلي بر مدار گفته‌هاي خود خواهد چرخيد؟

انتهاي پيام/ 
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس